30 Ağustos Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümü için hazırlanan özel içerikler TRT'nin televizyon ve radyo kanallarında izleyici ve dinleyiciyle buluşacak.

thumbs_b_c_f0e5788913123932d37a362cae18878b

Zafer Bayramı'nın 100. yıl dönümüne özel çekilen "Tozkoparan İskender: Zafer" televizyon filmi yarın akşam TRT 1 ekranında olacak.

"30 Ağustos Zafer Bayramı Özel" programında tören birliklerinin TBMM önünden 1. Meclis binasına kadar yapacakları yürüyüş canlı olarak yayınlanacak.

Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası, Muhafız Alayı, Jandarma, Deniz ve Hava Kuvvetleri Komutanlığı Bando Birlikleri, Türk Silahlı Kuvvetleri Armoni Mızıkası ve Tarihi Mehteran Birliğinin katılımıyla gerçekleşecek "30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yıl Özel Konseri" canlı yayında ekrana gelecek.

Zafer Bayramı'na özel belgeseller izleyiciyle buluşacak

TRT tarafından hazırlanan "Son Taarruz" ve "İstiklal Yolu: Büyük Taarruz" belgeselleri yarın TRT Belgesel'de izlenebilecek.

TRT 2'de yayınlanan "Tarihin Ruhu" programı, Kurtuluş Savaşı görüntüleriyle Büyük Taarruz'a hazırlık filminin özel öyküsünü ekrana taşırken, Tarih Söyleşileri de TRT 2'de yayınlanacak.

"Aslan" ile "Elif ve Arkadaşları"nın Büyük Taarruz özel bölümleri salı günü TRT Çocuk'ta minik izleyicilerle buluşacak.

"30 Ağustos Zafer Bayramı 100. Yıl Özel Konseri" canlı yayını TRT Müzik ekranında olacak.

TRT Haber, Büyük Taarruz'un yıl dönümünde Afyonkarahisar'da bulunan Büyük Taarruz Şehitliği ve Mustafa Kemal Atatürk Anıtı'ndan gerçekleştireceği "30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Yayını"nı izleyiciyle buluşturacak.

TRT Avaz ve TRT Türk ekranlarında "30 Ağustos Zafer Bayramı Özel Yayını" ile "Son Taarruz" belgeseli izleyiciyle buluşacak. TRT Kürdi ekranlarında "Çepik" programının özel bölümünde 30 Ağustos Zafer Bayramı Konseri'ne yer verilecek.

TRT radyoları 100. yıla özel içerikler, önemli konu ve konuklarıyla dinleyicilerine seslenecek. TRT Nağme ve TRT Türkü'de "30 Ağustos Zaferi 100. Yılı Konseri" yayınlanacak.

Epic Games Store'da Bahar İndirimleri Başladı Epic Games Store'da Bahar İndirimleri Başladı

TRT FM olmak üzere bütün kanallarda canlı yayınlanan programlarda, alanında uzman konuklarla 30 Ağustos'un tarihi önemi ve Mustafa Kemal Atatürk ile alakalı detaylara yer verilecek.