Ağrı ilk defa Bursa'da tanıtıldı

Ağrı Valiliği ve Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği iş birliği ile fuarda açılan stant, Bursalılar tarafından ilgiyle karşılandı. 

Bursa'da gerçekleştirilen ve 35 il derneğinin bir araya gelmesi ile kurulmuş olan Bursa İl Dernekleri Federasyonu, bu yıl ki geleneksel Bursa Anadolu Günleri'nin resmi açılışını Merinos AKKM’de düzenlediği törenle gerçekleştirdi.

Fuarın açılış törenine yoğun bir katılımın olurken, açılış töreninin kurdelesini Bursa İl Dernekleri Federasyonu Başkanı Mustafa Dursun ve Yönetim Kurulu Üyeleri yanı sıra Bursa Valisi Yakup Canbolat, Niğde Valisi Yılmaz Şimşek, TBMM İnsan Hakları İnceleme Komisyonu Başkanı Hakan Çavuşoğlu, Gümrük ve Ticeret Eski Bakanı Bülent Tüfenkçi, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, milletvekilleri, ilçe belediye başkanları, fuara katılım sağlayan illerin temsilcileri ve dernek başkanları birlikte kesti.

Açılışı gerçekleşen fuara katılan illerden olan Ağrı standı da büyük ilgi gördü. Bursa Valisi Yakup Canpolat, Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Bursa Milletvekili Hakan Çavuşoğlu, Bursa Milletvekilleri Ağrı standını ziyaret etti.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-1.jpeg

Ağrı standında Ağrı Valiliği adına Vali Yardımcısı Yakup Ömeroğlu, Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği adına Dernek Başkanı Atilla Adsay, dernek yöneticilerinden olan Selahattin Alptekin, Fehmi Çetin, Mehmet Tandır, Fuat Çelik, Engin Kılıçarslan, Yaşar Kılıç, Baha Tuğrul Bilgin, Cihangir Eraslan ve Muzaffer Kaya’da misafirleri karşıladılar.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-4.jpeg 

Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ilişkin açıklama Bakan Bilgin'den emekli aylıklarına ilişkin açıklama

Gerçekleşen fuarla alakalı düşüncelerini belirten Bursa Ağrı Kültürü Yaşatma Derneği Başkanı Atilla Adsay ” Ağrı Vali Yardımcımız Yakup Ömeroğlu’nun katılımları ile güzel bir etkinlik yaptık. Dört yıldır Bursa’da düzenlenen bir etkinlikti. Bizi davet ettiler ve BİLDEF’e üye olduk. Bu etkinliği de Ağrı Valiliğimiz ile birlikte yürüttük. Stant alanımızı 8 Vali, 34 kaymakam ve 30’a yakın belediye başkanı ziyaret etti.  Bizde hem protokole hem de stant ziyaretçilerimize Ayran Aşı çorbası ikram ettik. Bunun yanı sıra Bursa’da yaşayan iş insanlarımızın bir kısmı ile sabah kahvaltısı yaptık. Başta Ağrı Valimiz Süleyman Elban olmak üzere destek veren herkese teşekkür ediyorum. “ ifadelerini kullandı.

bursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-3.jpegbursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-2.jpegbursa-anadolu-gunlerine-ilk-defa-katilan-agriya-yogun-ilgi-6.jpeg

Haber: Murat ASLAN