Vali Yardımcımız Sayın Halil Serdar CEVHEROĞLU, Büyükşehir Belediye Başkanı Vekili Sayın Halide Serpil ŞAHİN, Bursa Teknik Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Sayın Barış Tamer TONGUÇ ve İl Müdürümüz Sayın Muhammer DOĞAN birer konuşma gerçekleştirdi.

İl Müdürümüz Muhammer Doğan, çok yönlü bir bakış açısını yansıtma adına çalıştayın, sosyal politikalar açısından önemli olduğunu belirtti. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanınımız Sayın Mahinur Özdemir Göktaş'ın talimatları doğrultusunda her ilde "Aile Çalıştayı" yapıldığını hatırlattı. Ailenin toplum sürekliliğini sağlayan, vazgeçilemeyen ve korunmak zorunda olan bir sosyal müessese olduğunu ifade etti. Ailesiz bir toplum soyut ve hayali bir toplumdur. Bu nedenle aile yapısı iyi olmayan toplumların sosyal çözülme ve ciddi toplumsal sorunlarla karşı karşıya kalma ihtimalleri yüksektir, ifadelerini kullandı. Gerçekleştirilen  çalıştayda, sivil toplum temsilcileri, akademisyenler ve kamu kurum temsilcilerinin aile ve aile alt başlıkları konularında deneyimlerini paylaşmalarının çok kıymetli olduğunu ifade ederek katkılarından dolayı teşekkür etti.

Merinos Atatürk Kültür ve Kongre Merkezi'nde düzenlenen çalıştayda,kamu kurum ve kuruluşları ile sivil toplum kuruluşları temsilcileri, akademisyenler, bilgi ve tecrübelerini aktardı.

Bir gün süren çalıştayda, altı tematik masada "Aile, Eşitlik ve Adalet", "Aile, Sosyal Kalkınma ve Refah", "Aile, Hayat Boyu Gelişim ve Öğrenme", "Aile, Çevre ve İklim", "Aile, Teknoloji ve Dijitalleşme", "Aile Odaklı Sosyal Hizmetler" konuları ele alındı.

bursa-aile-calistayi (8)-1

bursa-aile-calistayi (7)-1

bursa-aile-calistayi (6)-1

bursa-aile-calistayi (5)-1

İstanbul-İzmir Otobanında Yangın: İtfaiye Müdahale Etti İstanbul-İzmir Otobanında Yangın: İtfaiye Müdahale Etti

bursa-aile-calistayi (4)-1

bursa-aile-calistayi (3)-1

bursa-aile-calistayi (2)-1

bursa-aile-calistayi (1)-1

Editör: Yüksel Aslan