Bursa Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı İbrahim Burkay, Togg'un başta otomotiv sektörü, otonom sürüşü, elektrikli araçlar gibi teknolojik değişimin tek adresi.

Bursa'da Kökünü Kurutma Operasyonu: 63 kişi tutuklandı Bursa'da Kökünü Kurutma Operasyonu: 63 kişi tutuklandı

İbrahim Burkay, Togg'un seri üretiminin yapılacağı Gemlik Kampüsü'nün açılış töreni öncesinde yaptığı açıklamada, Türkiye Cumhuriyeti'nin 99'uncu yıl dönümünde tarihi bir ana tanıklık ettiklerini belirtti.

20221029_2_55747913_82240815

Bu yatırımın ve açılışın ülkeye otomotiv sektörüne Türkiye ihracatına hayırlı uğurlu olmasını dileyen İbrahim Burkay, şöyle konuştu:

"Togg, özellikle başta otomotiv sektörü, otonom sürüşü, elektrikli araçlar gibi teknolojik değişimin de adresi olacak. Bu yatırım ve bu teknolojik değişimin başta savunma sanayi, havacılık, bilişim sektörü olmak üzere birçok sektörü de ciddi anlamda destekleyecek.

Togg yerli Bursalı. Bu vizyonu ortaya koyan başta Sayın Cumhurbaşkanımıza, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği Başkanı Sayın Rifat Hisarcıklıoğlu'na ve 5 babayiğide çok teşekkür ediyorum.

Böyle bir yatırım yapmaları, bu riske girmeleri çok değerliydi. Bursa adına ve ülkemiz adına hepsine çok teşekkür ediyorum."