Geçen yıl 11 Ağustos tarihinde Ezine Çayı'nın şiddetli yağışlarından sonra taşması sonucu 65 kişinin yaşamını yitirdiği, 7 kişinin kaybolduğu ve onlarca binada zararın meydana geldiği Bozkurt'ta selin izlerini silmek için yürütülen çalışmalar devam ediyor.

2022_11_bozkurt19-2

Sel nedeniyle evlerini kaybedenler için ilçenin farklı noktalarında inşa edilen 679 konut bitme aşamasına geldi.

2022_11_bozkurt19-3

Bozkurt Kaymakamı Murat Atıcı, İlçede çalışmaların tüm hızıyla devam ettiğini söyledi.

2022_11_bozkurt19-4

Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı! Şeyh Raşid hayatını kaybetti Haberi Yalan çıktı!

Bozkurt Küçük Sanayi Sitesi'nin yeniden inşası kapsamında 52 dükkan ve 2 fabrika yapıldığını belirten Murat Atıcı, eylül ayında gerçekleşen kura çekiminden sonra hak sahibi esnafın iş yerlerine taşınmaya devam ettiğini anlattı.

thumbs_b_c_5877eaac38578ca9c0653920e52f6d9f

Bozkurt'un çok büyük bir olay yaşadığını vurgulayan Murat Atıcı, şöyle devam etti:

"Son 100 yılda ülkemizde gerçekleşen en büyük sel ve rüsubat baskınının yaşandığı Bozkurt'taki çalışmalar son hızıyla devam ediyor. İlçe merkezinde 679 konutun yapımı son aşamasına geldi.

Kasım ayının sonuna bitecek konutlarımız var. Kalanların da aralık ayında işlemleri bitecek. Kabalarının tamamı bitmiş durumda. Bölgede sadece 679 konut yapmıyoruz. Köylerimize 40 ev yapılacak. Bir köy evimiz bitmiş durumda, 13 köy evinin temeli atıldı."

Aralık ayı içinde konutların kuralarının çekileceğini dile getiren Murat Atıcı, "Konutların bitmesinden sonra doğal gazıyla vatandaşımıza yıl sonuna kadar teslim etmeyi planlıyoruz.

TOKİ konutlarımız, üst standartlarda yapılan yapılar. Peyzajı, mimarisi ve Kastamonu'nun kültürüne uygun. Konutların mimarisinin örnek olacağını düşünüyoruz. Toplam beş etap şeklinde yapılıyor. Bir etabımız Meteoroloji Tepesi'nde ve deniz manzarası ile güzel bir manzaraya sahip."

Bozkurtlu Emin Güney ilçede çok yoğun çalışma yapıldığını belirterek, şunları söyledi:

"Hizmetten sonsuz derecede memnunuz. Yapılan köprüler, işler çok güzel. İlçe kurulduğu günden beri bu kadar hizmet almadı. TOKİ'nin yaptığı işler görülüyor.
İhtiyacı olan insanlar kısa zamanda yerleşecek. Devletimize, milletimize daha güzel işler yapmayı temenni ediyorum. TOKİ binalarında yapılan işler çok güzel.
Manzarası yapılan iş kalitesi, dış görüntüsü ile çok güzel."