Bıttık sabunu, Mardin'de doğmuştur fakat Siirt ile özdeşleşmiştir. Üretildiği bölgede, botan sabunu olarak da bilinir.

Bittim sabunu ve faydaları nelerdir inceleyelim.

Bıttım Sabununun Faydaları, Bıttım Sabunu Neye İyi Gelir?

 Bıttım sabunu öncelik olarak aşırı saç dökülmesi yaşayanlar tarafından tercih edilmektedir. Bıttım sabunu saç dökülmesini engeller ve sürekli kullanımda saç dökülmesini tamamen ortadan kaldırır. Saçlarda meydana gelen kepeklenmeyi azaltır ve sürekli kullanımda kepeği tamamen yok eder. Saç beyazlamasını yavaşlatma özelliğine sahiptir. Şampuana rakip olarak düşünülebilir çünkü saçları arındırıcı özelliğe sahiptir.

Saç temizliğinde üstün performans sergiler ve oluşan bakterileri tamamen temizlediği gibi, olası bakteri oluşumunu da engeller. Saçları güçlendirir, besleyici özelliği ile daha güçlü, parlak ve yumuşak yapar. Nemlendirici özelliğe sahiptir ve kıvırcık saçlara sahip kişilerin saçlarına daha kolay şekil verebilmelerini sağlar. Saç dolgunlaştırıcı özelliğe sahip olduğu gibi, kırılmaları önleyici etkiye de sahiptir. Bıttım sabununun antiseptik etkisi vardır. Mikroplardan tamamen arındırıcı özelliğe sahiptir. Kokusu rahatlatıcıdır. Vücut temizliğinde öncüdür.

 Cilt üzerine uygulandığında peeling etkisi gösterir ve pürüzsüz bir görünüme kavuşturur. Cilt kuruluğu asla yapmaz. Ergenlik dönemine giren çocukların sivilceleri üzerine uygulandığında iyileştirici etkiye sahiptir. Döneme bağlı oluşan yağlanmayı en aza indirger. Vücutta bulunan cilt lekelerinin yok edilmesinde yardımcı rol oynar. Deri üzerinde oluşan yara ve tahrişleri yok etmeye yardımcı olduğu gibi, kaşıntı ve kızarıkları da yok eder. Cilt gözeneklerini açarak, vücutta rahatlamaya yol açar. Bacaklarda oluşan varislerde büyük oranda azalmaya sebebiyet verir. Oluşan mantar, sedef veya egzama gibi cilt hastalıklarının tedavisinde kullanılabilir.

Kış Aylarında Portakal ve Mandalinanın Faydaları Kış Aylarında Portakal ve Mandalinanın Faydaları

 Bıttım sabunu kimyasal madde içermemektedir ve 0 doğaldır. Fakat piyasada çeşitli taklitleri mevcuttur. Bu sebeple, güvenilir yerden alım yapılmalı ve etki göstermesi için 0 doğal ürün alınmalıdır.

bittim_sabunu_faydalari_nelerdir