TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, yaptığı açıklamada, İstanbul'da Kurban Bayramı öncesinde şehirler arası yolcu taşımacılığı yapan otobüslere yoğun talep.

Türkiye Otobüsçüler Federasyonu Genel Başkanı Birol Özcan, otobüs firmalarının Kurban Bayramı biletleri tükendiğini belirterek, konulan ek seferlerin bilet satışlarına başladıklarını söyledi.

08_Nisan_19_haziran_23_AA-28314996

Bayram tatilinin 9 gün olarak açıklanmasından sonra vatandaşların biletlere yöneldiğini, "Vatandaşlar bayramda tatillerini memleketlerinde geçirmek istiyor. Bu durum biletlere olan talebin artmasını sağladı."

08_Nisan_19_haziran_23_AA-28314993

TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, "Seferlerimiz son 10 gündür 1300 ile 1350 sefer arasında. Kurban Bayramı'yla birlikte sefer sayımız hızla artmaya başladı. Bugün 1400 sefer yaptık. Yarından itibaren otobüs sefer sayımızın artarak Kurban Bayramı'nda 2 bin sefere ulaşmasını bekliyoruz."

Sefer sayılarının kendileri için iyi olduğuna dikkati çeken TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, kent otogarında bayram yoğunluğunun başladığını söyledi.

Tahıl yüklü 4 gemi daha Ukrayna'dan ayrıldı Tahıl yüklü 4 gemi daha Ukrayna'dan ayrıldı

Hiçbir yolcumuzu İstanbul'da bırakmayacağız

Otobüs firmalarının bayram tatili biletlerinin tükendiğini dile getiren TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, "Ek sefer otobüs bileti satışlarına başladık. Şehirlere ve yolculara göre ek seferlerimizi ayarlıyoruz. Kurban Bayramı'nda hiçbir yolcumuzu İstanbul'da bırakmayacağız. Ayrıca bilet rezervasyonu işini de kaldırdık."

TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, bilet fiyatlarının azalması için mazot ile bilette vergi indirimi talep ettiklerini, maliyetler daha aşağıya çekilirse böylece yolcu sayılarının artacağını söyledi.

Vatandaşların bayram biletlerini firmalardan alması çağrısında bulanan TOFED Genel Başkanı Birol Özcan, "Vatandaşlar, otogardaki otobüsler ve firmalar ile seyahat etsinler.

Otogar dışındaki korsan taşımacılıkla seyahat etmesinler. Çünkü otogarda bulanan şoförler tecrübeli ve denetimli şoförler."

İlave servisler için hazırlıklar tamamlandı

15 Temmuz Demokrasi Otogarı'nda firma yöneticisi olan Alaattin Çendik Kurban Bayramı'nın yaklaşmasıyla birlikte sefer ve yolcu sayılarının daha çok arttığını söyledi.

Alaattin Çendik, "Firmaların bayram için satışta olan biletleri tükendi. İlave servisler için hazırlıklar tamamlandı, bilet satışlarına başladık.

Dokuz günlük bayram tatili bizim için çok iyi oldu. Okulların kapanması, turizm sektörünün açılması seferlerimizi artırdı."