Balkan Göçmenleri Kültür ve Dayanışma Derneği Şube Başkanları, Seçim Komisyonu görevlileri ve Yenişehir Temsilciği ile birlikte 2 Ekim 2022’de gerçekleşecek olan Bulgaristan Genel Seçimleri için BAL-GÖÇ Genel Merkez’de bir araya gelerek toplantı yaptı.


Bulgaristan Genel Seçimleri ile ilgili yürütülecek çalışmalar, sandık kurullarının oluşumu ve sandıkların artırılması amacıyla dilekçe doldurma faaliyetlerinin yürütülmesi ve ileri tarihlerde yapılması planlanan faaliyetler hakkında görüşülen toplantıya ilişkin BAL-GÖÇ Genel Başkanı Prof. Dr. Emin Balkan, “Bulgaristan seçimleri bizim için çok önemli zira orada yaşayan akrabalarımızın huzuru ve refahı için Türklerin parlamentoda daha fazla temsil edilmesi için elimizden geleni yapacağız. BAL-GÖÇ için neler yapılabileceği, hedefler ve projeler üzerinde istişarede bulunduğumuz bu toplantımıza katılan tüm Şube Başkanlarımıza ve Yenişehir Temsilciliğimize teşekkür ediyoruz.” ifadelerini kullandı.


Bulgaristan Seçimlerine Bursa için sandık sayısının artırılması ve seçimin akıcı olarak ilerleyebilmesi adına lojistik destek konularında ellerinden geleni yaptıklarını belirten Emin Balkan, “Bu süreçte neler yapabiliriz diye baktığımızda iki ülkenin de yetkilileri ile lokal toplantılarımızı yaptık. Bulgaristan Seçimleri sürecinde Türkiye’deki tüm Bulgaristan göçmeni vatandaşlarının daha hızlı akış sağladığı için elektronik ortamları aktif kullanmalarını çok istiyoruz.” dedi. Halihazırda göçmenlerin yoğun olduğu mahalle ve bölgelerde BAL-GÖÇ şubelerinin, vatandaşların dilekçelerini doldurmalarına yardımcı olmaya başladığını ekledi.
Balkan Panayırlarının yaklaştığına da dikkat çeken Emin Balkan, Kestel Belediyesi, Bursa Büyükşehir Belediyesi ve Nilüfer Belediyesi ile birlikte Balkan Panayırlarının 2 Ekim’den önceki haftalarda yapılmasının Bursa’daki Bulgaristan Göçmenlerinin o seçim atmosferini yakalamasını da sağlayacağını ifade etti.

301431191_10159974812144509_7637655663409297231_n

Bursa'da kahvehanede otururken tabancayla vurulan kişi hayatını kaybetti Bursa'da kahvehanede otururken tabancayla vurulan kişi hayatını kaybetti