İlk ders zili Başkan Dündar’dan 

Öğrencilere nasihatlerde bulunan Başkan Dündar, başarının anahtarının planlı ve çok çalışmak olduğuna vurgu yaptı. 

Yaz tatilinin ardından Türkiye genelinde milyonlarca öğrenci ve öğretmen için ilk ders zili çalarken, Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da yeni dönemin ilk gününde öğrencilerin heyecanlarına ortak oldu. Her yıl olduğu gibi bu yıl da eğitim öğretim döneminin ilk gününde öğrencileri ve öğretmenleri yalnız bırakmayan Başkan Dündar, Osmangazi İlçe Milli Eğitim Müdürü Gürhan Çokgezer ile birlikte Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi’nde Nursel Çağlar Anadolu Lisesi’ni ziyaret etti. Geleceğin yarınları öğrenciler ve onları yetiştiren öğretmenlere başarılar dileyen Dündar, sınıflarda ziyaret ettiği öğrencileri verdiği hediyelerle sevindirdi.

Osmangazi’de 187 bin öğrenci ders başı yaptı

Okul bahçesinde öğrencilere hitaben yaptığı konuşmada yeni dönemin herkes için hayırlı olmasını dileyen Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, Osmangazi’de 250 okulda 187 bin öğrenci ve 11 bin öğretmenin ders başı yaptığını belirtti. Ders ziliyle birlikte okul bahçelerinin renklendiğini ifade eden Başkan Dündar, “Okullar bizim ikinci evimizdir. Dolayısıyla okulumuzu sahipleneceğiz. Kendi evimize ve odamıza nasıl itinayla bakıyorsak, okulumuza da aynı şekilde özen göstereceğiz. Osmangazi Belediyesi olarak ilçemizdeki okullarımızın tümüne destek veriyoruz, hepsinde bir katkımız var. Yeni okullar yaptık, sınıflar inşa ettik. Nursel Çağlar Anadolu Lisesi de çok güzel bir eğitim kampüsü şeklinde inşa edilmiş. Çağlar ve Şankaya ailelerine eğitime yapmış oldukları desteklerden dolayı teşekkür ediyoruz. Hayırseverlerimizin eğitime katkısı çok fazla bunun daha da artmasını diliyoruz. Devlet okullarımızın hiçbir eksiği yok.” dedi.

Başarının yolunun inanmak ve çok çalışmaktan geçtiğini ifade eden Başkan Dündar, “Okullarda tüm imkânlara sahipsiniz. Öğretmenlerimiz en iyisi. Bu imkânları en iyi şekilde değerlendirip başarılı olacağınıza inanıyorum. Yeni eğitim ve öğretim yılının öğretmen ve öğrencilerimize başarılar getirmesini diliyorum.” diye konuştu.

Okul hayatının en güzel döneminin lise yılları olduğunu ifade eden Dündar, “Bu dönemde yapılan arkadaşlıklar, paylaşımlar ömür boyu unutulmaz. Her anın kıymetini bilin, birbirinizle iyi geçinerek güzel hatıralar biriktirin. Birkaç yıl sonra birbirinizden ayrılıp farklı yerlerde farklı mesleklerde olacaksınız. İçinizden birçoğu ülke yönetiminde söz sahibi olabilir. Bu vatanın geleceği sizlersiniz. Rabbim hepinize zihin açıklığı versin.” ifadelerini kullandı.

Bursa Valisi 500 Tam Puan Alan LGS Birincilerini Ağırladı Bursa Valisi 500 Tam Puan Alan LGS Birincilerini Ağırladı

Konuşmasının ardından öğrencileri, sınıflarında ziyaret eden Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, sırasında oturduğu öğrencilerle sohbet etti. Okul idarecileri ve öğretmenlerle de istişarede bulunan Başkan Dündar, talep ve önerileri dinledi.

Başkan Dündar, daha sonra Demirtaş Cumhuriyet Mahallesi’ndeki Cavit Çağlar İlköğretim Okulu’nda İl Milli Eğitim Müdürlüğü tarafından düzenlenen İlköğretim Haftası açılış programına katıldı.

16-2

Editör: Yüksel Aslan