İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, 5,9 şiddetindeki depremin meydana geldiği Düzce'nin Gölyaka ilçesinde hasar tespiti yapılacağını bildirdi.

2022_11_soylu23-1

Süleyman Soylu, deprem bölgesindeki incelemelerinden sonra gazetecilere önemli açıklamada bulundu.

2022_11_soylu23-2

FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı

Okullardaki genel durumun tespiti için tarama yapılacağını belirten Süleyman Soylu, "50 hafif yaralımız var, 33'ü taburcu olmuş. Köylerden çok büyük hasar bilgisi almadık."

Hasar tespitine dair soru üzerine Süleyman Soylu, bu konuda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum'la görüşme yaptığını dile getirdi.

Bakan Süleyman Soylu, "8 bin konutta özellikle Gölyaka'da hasar tespit çalışması yapılacak. Gerekli ekipler gönderildi. Valiliğin koordinasyonunda Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği İl Müdürlüğünün koordinasyonunda gerekli taramalar yapılacak."

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce Merkez'de incelemelerde bulundu

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Düzce'de 5,9 şiddetinde deprem sonrasında kent merkezinde incelemelerde bulundu, sokakta bekleyişlerini sürdüren vatandaşlarla konuştu.

İncelemelerde bulunmak üzere depremin merkez üssü Gölyaka ilçesine gelen Süleyman Soylu, yetkililerden bilgi aldı.

Süleyman Soylu, deprem nedeniyle panikle dışarı çıkarak sokakta bekleyişlerini sürdüren vatandaşlarla görüştü.

Battaniyelere sarılan ve soğuk hava nedeniyle ateş yakıp ısınmaya çalışan vatandaşlara geçmiş olsun dileklerini ileten Süleyman Soylu, kent merkezinde incelemelerde bulundu.

Süleyman Soylu, daha sonra Düzce İl Afet ve Acil Durum İl Müdürlüğüne geçti. Bakan Süleyman Soylu, yetkililerden çalışmalara dair brifing alıyor.