Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, 13 Eylül Salı günü itibaren Cumhuriyet tarihinin en büyük sosyal konut hamlesi başlıyor.

Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, yeni sosyal konutlara dair sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın 2002 yılında, "Ev sahibi olmayan, yeni yuvasına kavuşmayan tek bir dar gelirli vatandaşımız kalmayacak." sözünden hareketle başlayan sosyal konut seferberliğinin, bugün tam 1 milyon 170 bin sayısına ulaştığını belirtti.

bakan kurum-2

2013 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturma 2013 KPSS sorularının sızdırılmasına ilişkin soruşturma

TOKİ'nin yüz binlerce aileyi yeni, sağlıklı ve güvenli yuvalarına kavuşturduğunu ifade eden Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum, şunları söyledi:

murat kurum-1

"Şimdi de 13 Eylül Salı günü itibaren çok daha büyük bir adım atarak, Cumhuriyet tarihimizin en büyük sosyal konut hamlesini başlatıyoruz.

Gençlerimize, emeklilerimize, engelli kardeşlerimize, şehit ve gazi ailelerimize, yeni yuvalar armağan etmenin, yeni iş yerleri kazandırmanın mutluluğunu ve gururunu hep birlikte yaşayacağız.

Yuva kuran liderimiz, büyük Türkiye'nin mimarı Sayın Cumhurbaşkanımızın müjdeleriyle aziz milletimiz yeni yuvalarına kavuşacak, yeni istihdam alanları oluşacak, milli ekonomimiz daha çok güçlenecek, Türkiye mutlu aileleriyle yükselecek. 13 Eylül Salı saat 14.00'te, yüz binlerce ailemizin yeni yuvalarına kavuşma heyecanını hep birlikte paylaşalım."