Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu, 2022-2023 eğitim öğretim yılı yurt başvurularını başlattıklarını duyurdu.

yurt

Yeni dönem için heyecanlı olduklarını belirten Mehmet Muharrem Kasapoğlu, çok kapsamlı bir hazırlık çalışmalarının olduğunu söyledi.

yurtt yky

Bu süreci başarılı bir şekilde gerçekleştireceklerini dile getiren Mehmet Muharrem Kasapoğlu, şu ifadeleri kullandı:

"2022-2023 eğitim öğretim yılı yurt başvurularımızı an itibarıyla başlatıyoruz. Sevgili öğrenciler, pazar akşamına kadar e-Devlet üzerinden başvurularını gerçekleştirecekler.

Yedisu'da Olumsuz Hava Şartları: Eğitime Bir Gün Ara Yedisu'da Olumsuz Hava Şartları: Eğitime Bir Gün Ara

Yapılan başvurular şimdiye kadar olduğu gibi bu süreçte de hiçbir şekilde insan eli değmeden tamamen dijital ortamda değerlendirilecek. Öğrencilerimizin gelir, başarı ve sosyal durum kriterlerine göre puanlandırılmasıyla yerleştirmeler otomatik gerçekleştirilecek. 12 farklı kurum ve bu kurumlardan alınan, doğrulanan bilgilerle birlikte inşallah asil ve yedek öğrencilerimiz açıklanmış olacak."

Yurt ücretleri

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yurt ücretleriyle alakalı internette birtakım ifadeler gördüğünü vurgulayarak, "Resmi olarak yurt ücretlerini eylül ayı içerisinde inşallah belirleyeceğiz ve açıklayacağız. Onun haricindeki hiçbir bilgiye itibar etmesinler. Bu anlamda da çalışmalarımızı sürdürüyoruz."