Akıncılar 48 Yıl sonra teşkilatlanıp manifesto yayınladılar Akıncılar 48 Yıl sonra teşkilatlanıp manifesto yayınladılar

Depremlerden etkilenen Hatay'da koordinasyon çalışmalarını Sağlık Bakanı Fahrettin Koca ile yürüten Akar, celp erteleme faaliyetlerine dair açıklamalarda bulundu.

hulusi-akar-aa-1956744_2

Cumhurbaşkanı Erdoğan deprem bölgesinde ikamet eden ve depremden etkilenen illerin nüfusuna kayıtlı yükümlü askerlerin mart ve nisan celplerinin mayısa ertelendiğini açıkladığını hatırlatan Akar, söz konusu uygulamanın depremde zarar gören vatandaşlara destek olmak için hayata geçirildiğini dile getirdi.

jpg-95-730-411

Akar, çalışmaya dair "On ilde ikamet eden ve bu illerin nüfusuna kayıtlı 2 Mart ve 6 Nisan 2023 celp dönemlerinde silahaltına alınması planlanan er statüsündeki 13 bin 71 yükümlünün sevki 4 Mayıs 2023 celbine kadar ertelendi. Askere gitmek isteyenlerin planlanan celp döneminde sevkleri yapılacak."

mjCZDwdYgkyy_E5R2WspUg

"Terhislerin erkene alınacağına" yönelik özellikle sosyal medyada yer alan iddialara dair Akar, "Terhislerle ilgili herhangi bir erteleme ve erken terhis yoktur. Mehmetçiğimizin terhisleri planlanan zamanda yapılacaktır."

thumbs_b_c_21c0d976d5b959dadbc6c3578f56aafe

Depremin etkilediği bölgelerde ikamet eden ve ailesi buralarda yaşayan 10 bin 738 askere izin verildiğini açıklayan Akar, Türk Silahlı Kuvvetlerinin hudut güvenliği ve terörle mücadele konusundaki faaliyetlerinin aynı tempoda azim ve kararlılıkla devam ettiğini söyledi.