Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş, Orhangazi’de Bereket Sofraları Buluşması Düzenledi

Sabah namazını Gazi Orhanbey Camii'nde kılan Başkan Aktaş, ardından Orhangazi Öğretmen Evi Lokali’nde gerçekleştirilen "Bereket Sofrası" programına katıldı.

Programa, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın, eski belediye başkanı Neşet Çağlayan, meclis üyeleri, siyasi parti temsilcileri, sivil toplum kuruluşlarının temsilcileri, muhtarlar ve vatandaşlar da katılım gösterdi.

Başkan Aktaş, burada yaptığı konuşmada, pandemi, deprem, yangın ve sellerin yaşandığı zorlu dönemleri geride bıraktıklarını ifade ederek, Büyükşehir Belediyesi ve ilçe belediyeleri işbirliğiyle sıkıntı yaşayan bölgelere yardımların ulaştırıldığını vurguladı.

Aktaş, Orhangazi'de gerçekleştirilen altyapı çalışmalarını hatırlatarak, su deposu, kanalizasyon ve yağmur suyu hattı, dere ıslah çalışmaları, mahalle konakları, spor tesisleri, sahil düzenlemeleri, tarımsal destekler ve merkezdeki çalışmaların devam ettiğini belirtti.

Yeni dönemde kentsel dönüşümün önemli bir konu başlığı olacağını dile getiren Başkan Aktaş, "Bütün şehri planlayarak dönüşümü gerçekleştireceğiz.

Emekliler, kadınlar, gençler konu başlıklarımızdan olacak. Yeni yeşil alanlar ve kentsel dönüşümle ilgili büyük projelerimiz var.

Asli işimiz olmamasına rağmen eğitim kurumlarına destek oluyoruz, ana kucakları açıyoruz, evde bakım hizmetleri veriyoruz.

Yıldırım Belediyesi, Şirinevler'de Tapu Teslimi ve Kamulaştırma! Yıldırım Belediyesi, Şirinevler'de Tapu Teslimi ve Kamulaştırma!

Bizim insanımıza ve şehrimize karşı derdimiz ve heyecanımız var.

Önümüzdeki dönemde mazeret üretmeden projelerimizi sürdüreceğiz. Altyapıdaki eksiklikleri gidereceğiz. Yarın da şehri konuşacağız" şeklinde konuştu.

Program sonrasında Başkan Aktaş, Orhangazi Belediye Başkanı Bekir Aydın ve beraberindekilerle birlikte Orhangazi Yalova Caddesi üzerindeki dükkanları ziyaret ederek esnafla görüş alışverişinde bulundu. Başkan Aydın, Büyükşehir Belediye Başkanı Alinur Aktaş'a ilçeye yaptığı desteklerden dolayı teşekkür ederek, yeni dönemde başarılar diledi.

Programın sonunda Başkan Aktaş, Orhangazi Belediyesi personeliyle hatıra fotoğrafı çekildi.

33879_MTY1YjBlMj_9

33879_MTY1YjBlMj_8

33879_MTY1YjBlMj_6

33879_MTY1YjBlMj_10