Alinur Aktaş Biyografisi?

Alinur Aktaş, 1970 yılında İnegöl'de doğmuştur. İlk, orta ve lise eğitimini İnegöl'de tamamlamıştır. Daha sonra Uludağ Üniversitesi İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi'nden İşletme bölümünden mezun olmuştur.

Kariyerine özel sektörde üst düzey yöneticilik yaparak başlamıştır ve uzun yıllar İnegöl Mobilya Sanayisinde çalışmıştır. Daha sonra siyasi kariyerine atılmış ve Adalet ve Kalkınma Partisi'nin kurucu yönetim kurulu üyeleri arasında yer almıştır.

2004 yılında yapılan seçimlerde İnegöl Belediye Başkanı seçilmiştir ve beş dönem boyunca bu görevi sürdürmüştür. Bu süre boyunca İnegöl'e birçok yenilik kazandırmıştır. İnegöl AVM, Yeni Pazaryeri, İnegöl TOKİ Konutları, İnegöl Mobilya Organize Sanayi Bölgesi, İnegöl Kent Müzesi gibi projeler Alinur Aktaş döneminde hayata geçirilmiştir. Bu sayede İnegöl, Güney Marmara'nın ikinci büyük kenti olmuştur.

Alinur Aktaş, 2017 yılında Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı Recep Altepe'nin istifası üzerine belediye meclisi tarafından yapılan seçimde Bursa Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmiştir.

Alinur Aktaş, İngilizce bilmektedir. Evli ve 2 çocuk babasıdır. 2019 yerel seçimlerinde Bursa'nın belediye başkan adayı olmuştur.

Fikirler yarışıyor, Bursa gelişiyor Fikirler yarışıyor, Bursa gelişiyor

alinur aktaş