Ahmet Ağaoğlu, Kulüpler Birliği Maslak'ta merkezinde gerçekleştirilen ve 14 kulübün katıldığı toplantıdan sonra basın mensuplarına açıklamalarda bulundu.

thumbs_b_c_3639f30a31d5d6b4d97f7a66f3c7157e

Kulüpler Birliği Vakfının Türkiye Futbol Federasyonu Merkez Hakem Kuruluyla yaptığı çalışmanın detayları konusunda kulüplerin bilgilendirildiğini belirten Ahmet Ağaoğlu, "Toplantıya katılan 14 kulüp başkanı, ligin ilk yarısının sonuna kadar hakemlerle ilgili açıklama yapılmaması konusunda fikir birliğine vardı.

Diğer kulüp başkanlarıyla henüz konuşmadık. 14 kulübün başkanı ve yöneticileri, kendileri ve yöneticileri MHK ile yaptığımız çalışmanın selameti açısından, hakemlerin moral ve motivasyonlarını etkilememek adına hiçbir beyanda bulunmayacak. Bunun da toplum tarafından olumlu algılanacağını düşünüyorum."

Süper Lig'de yer alan kulüplerin ciddi ekonomik sıkıntılar yaşadığını söyleyen Ahmet Ağaoğlu, "Takımların giderlerin çok önemli bir kısmı yabancı para birimiyle ölçülüyor.

Son zamanlarda kurdaki dalgalanmalar, kulüplerimizi ekonomik sıkıntılarla karşı karşıya getirdi. TFF Başkanı Nihat Özdemir'in sezon başında kulüplere 300 milyon liralık ek kaynak sağlayacağı konusunda beyanatı vardı.

Özellikle Anadolu kulüpleri çok ciddi kaynak sıkıntısı içinde. Nihat Özdemir'in bu sözünü yerine getirmesini ve bu rakamın eşit olarak dağıtılmasını talep ediyoruz." şeklinde görüş belirtti.

Toplantıda yayın ihalesiyle ilgili de değerlendirmede bulunduklarını kaydeden Ahmet Ağaoğlu, "14 kulübümüzün katılımıyla gerçekleştirdiğimiz toplantıda, yaklaşmakta olan naklen yayın ihalesiyle ilgili yapılan çalışmalar değerlendirildi.

İzlenecek yol haritası belirlendi. Önümüzdeki hafta çarşamba günü Kulüpler Birliği Vakfı, TFF ve danışman şirketle yapılacak çalışmanın ana hatları belirlendi."