Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı Balıkesir'in Gönen ilçesinde 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı sosyal medya hesabından yapılan açıklamada, saat 18.44'te merkez üssü Balıkesir'in Gönen ilçesi olan 4,6 büyüklüğünde deprem meydana geldi. Depremin 12,32 kilometre derinlikte gerçekleştiği bildirildi.

New folder (17)_AA-28471440

Balıkesir Valisi Hasan Şıldak, depreme dair herhangi bir olumsuzluğun bulunmadığını söyledi.

Antalya'da hafta sonu sahillerde yoğunluk yaşanıyor Antalya'da hafta sonu sahillerde yoğunluk yaşanıyor

Vali Hasan Şıldak, jandarma ve AFAD birimlerinin tarama çalışmalarının devam ettiğini kaydetti.

Afet ve Acil Durum Yönetimi Başkanlığı, Balıkesir'in Gönen ilçesinde 4,6 büyüklüğündeki depreme dair olumsuz bir ihbarın olmadığını bildirdi.

Başkanlığın sosyal medya hesabından yapılan paylaşımda, "Geçmiş olsun Balıkesir. Gönen ilçesinde meydana gelen 4,6 büyüklüğündeki deprem sonrası, an itibarıyla, olumsuz bir ihbarın olmadığı bilgisi alınmıştır."

Sağlık Bakanı Fahrettin Koca sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımda, "Şu anki bilgilere göre can kaybı ve yaralanma olmamış, İl Ambulans Başhekimliğimize çağrı yapılmamıştır. Saha kontrol çalışmamız sdevam ediyor."

Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum sosyal medya hesabından, "Balıkesir Gönen merkezinde depremde şu ana kadar çok şükür ki olumsuz bir durum, hasar bilgisi yok. Çalışmalarımız devam ediyor, süreci yakından takip ediyoruz."

Fahrettin Koca ve Murat Kurum, Balıkesir halkına geçmiş olsun dileklerini iletti.