Kaya, İstanbul Lütfi Kırdar Uluslararası Kongre ve Sergi Sarayı'nda Cumhuriyet'in 100. yılına ithafen hazırladığı yağlı boya tablolarını sanatseverlerin beğenisine sundu.

 açıklamada bulunan Kaya, 3 yaşında resim yapmaya başladığını belirterek, daha çok hayvanlar üzerine resimler çizdiğini söyledi.

Kaya, Türkiye'yi çok sevdiğini dile getirerek, "En sevdiğim ülke Türkiye. Her zaman onu seveceğim ve daima Türkiye'yi anlatan resimler çizeceğim." dedi.

Monika Kaya'nın babası Mehmet Fatih Kaya, "Monika'nın annesi de resim yapıyor. O yüzden annesini görerek tuval üzerinde resim yapmaya başladı. Aslında yerde bir tuval üzerine boya dökerek oyun gibi başlaması da bir şans oldu. Oyun olarak resim yapıyordu ve bu sayede zaman içerisinde bizim ona öğrettiğimiz şey, 'bir konuda çalış, yetenekli olman yetmez, çalışırsan, çaba sarf edersen geliştirirsin'di. Biz onun çabasını takdir etmeye çalışıyoruz ailesi olarak." ifadelerini kullandı.

Meram'da Karbonmonoksit Zehirlenmesi: Bir Çift Hayatını Kaybetti Meram'da Karbonmonoksit Zehirlenmesi: Bir Çift Hayatını Kaybetti

Annesi Leyla Kaya ise kızına çocukluğundan bu yana resim konusunda her zaman destek olduğunu ve sosyal medya hesabı üzerinden kızının çalışmalarını paylaştığını anlattı.

Bugün sona erecek İstanbul Sanat ve Antika Fuarı'nda bu yıl 70 galeri, 20 antikacı ve 22 ülkeden 1000'e yakın sanatçı yer aldı. Sergilenen 4 bin sanat eseri arasında Türkiye'nin önemli sanatçılarının eserleri de bulunuyor.