1. HABERLER

  2. EĞİTİM

  3. 20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Kontenjan Dağılıma Tepkiler
20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Kontenjan Dağılıma Tepkiler

20.000 Sözleşmeli Öğretmen Atama Kontenjan Dağılıma Tepkiler

Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen haberler arasında 20.000 öğretmen ataması var.

A+A-

Özel Haber / Murat ASLAN Seçim öncesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından müjdelenen haberler arasında 20.000 öğretmen ataması var.

Geçtiğimiz gün öğretmen ataması kontenjanları açıklandı. Branş öğretmenleri isyanda! 20.000 öğretmen ataması için verilen kontenjandan öğretmenler memnun değil. İşte, detaylar…

Hamza Aydoğdu’ya Tepkiler Yağıyor!

MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü Hamza Aydoğdu, 20.000 öğretmen ataması ile ilgili kontenjanın artacağına dair yorumlarda bulunmuştu. Kontenjanların açıklanmasıyla birlikte, Aydoğdu’ya sosyal medya üzerinden tepkiler büyüyor.

İşte, o yorumlar…

  • ‘‘Baştan umut vermeseydiniz keşke!’’
  • ‘‘Sınıf öğretmenliği ataması hani artacaktı.’’
  • ‘‘Beden eğitimi öğretmenleri daha çok atanacaktı’’

Sosyal medya üzerinden fotoğrafların altına yapılan yorumlara Aydoğdu tarafından cevap veriliyor. MEB İnsan Kaynakları Genel Müdürü tarafından açıklama yapılıyor. Aydoğdu tarafından sınıf öğretmenlerinin yorumlarına verilen cevap şu şekilde;

‘‘Güzel kardeşim ihtiyaç yok. 8000 bin fazlanız var hala hak diyorsunuz.’’

Öğretmenler Hala Umutlu…

Atamalar için kontenjanların açıklanmasından sonra öğretmen atamalarında kontenjan artacak mı? Öğretmenler artı 20.000 bin atamanın verilmesinden sonra kontenjan atamalarının artacağı yönünde etkinliklere başladı. Kontenjanlar açıklandı ama öğretmenler hala umutlu…

Atama sayısı artacak mı?

Bununla alakalı henüz resmi bir açıklama yok. Ancak öğretmenler kontenjanın arttırılması için etkinliklere devam ediyor. Geçtiğimiz dönemde Engelli Personellerinin kontenjanlarının açıklanmasından sonra gelen atama sayısındaki artış, öğretmenlerin umut etmesi için yeterli. Kontenjanlar açıklandı; ancak öğretmenler atama sayısının artması için ısrarcı olmaya devam edecek gibi görülüyor.

20.000 Atamaya Ek Atama Gelsin Twitter Etkinliği;

Kontenjanlar 18.00’da açıklandı. Atama sayısından memnun olmayan çok sayıda öğretmen ise tepkisini Twitter üzerinden gösterdi. Atamaya ek olarak gelmesini istedikleri 10.000 ek atama için çok sayıda öğretmen sosyal medya üzerinden tepkisini sürdürdü. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk etiketlenerek çok sayıda paylaşım yapıldı.

Katılım çok azdı…

Ne yazık ki yapılan etkinliğe kontenjanların da açıklanmasından sonra katılım az oluyor. Öğretmenlerin haklı isyanına karşılık verilip verilmeyeceği bekleniyor. 20.000 öğretmen atamasına ek atama olacak mı sorusuna henüz resmi makamlardan olumlu ya da olumsuz bir yanıt gelmedi.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.
2 Yorum