Yıldırım Belediyesi, Ambalaj Atığı Dönüşümü İle Ekonomiye Katkı Sağlıyor

Yıldırım Belediyesi, Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisi aracılığıyla 10 bin ton ambalaj atığını ekonomiye kazandırarak dikkat çekiyor.

Yıldırım Belediye Başkanı Oktay Yılmaz, tesisin çalışmalarını yerinde inceledi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan himayesinde başlatılan 'sıfır atık' projesine aktif katılım sağlayan ilçe belediyelerinden biri olduklarını vurgulayan Başkan Yılmaz, "Ambalaj Atığı Toplama ve Ayrıştırma Tesisimiz ile Bursa'da bu alanda öncü konumdayız. İşyerlerinden, kamu kurumlarından ve hanelerden bağımsız atık toplayıcılarımız aracılığıyla ambalaj atıklarını burada topluyoruz" dedi.

Başkan Yılmaz, belediye ekiplerinin aylık 300 tonun üzerinde ambalaj atığı topladığını belirtti.

Amaçlarının çöpe giden ambalaj atığı miktarını azaltmak ve geri dönüşüme kazandırmak olduğunu ifade eden Yılmaz, "Tesisimizde topladığımız atıkları ayrıştırarak lisanslı geri kazanım firmalarına gönderiyoruz. Bugüne kadar 9 bin 774 ton ambalaj atığını geri dönüştürerek ekonomimize katma değer sağladık" şeklinde konuştu.

Bursa'da Trafik Kavgası: Kadınlar Yumruklu, Erkekler Sopalı Kavgada Bursa'da Trafik Kavgası: Kadınlar Yumruklu, Erkekler Sopalı Kavgada

Yıldırım Belediyesi'nin çevreci yaklaşımı, sıfır atık hedefi doğrultusunda önemli bir adım olarak öne çıkıyor.

Ambalaj atıklarının ekonomiye kazandırılmasıyla ilçenin çevresel sürdürülebilirliğine olumlu bir katkı sağlanıyor.

A W137755 01