Millî Eğitim Bakanlığı Ortaöğretim Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen Sosyal Bilimler Liseleri “Öyküleriyle Türkülerimiz” adlı türkü şöleninin Akdeniz Bölge Finali yapıldı.

ANTALYA - Mersin’de, Sosyal Bilimler Liseleri arasında düzenlenen “Öyküleriyle Türkülerimiz" adlı türkü şöleninin Akdeniz Bölge Finalinde Antalya-Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi öğrencileri Ünzile Özgüven ve Şevval Günay, bölge birincisi olarak 2 Haziran'da Ankara’da yapılacak Türkiye finallerinde Akdeniz bölgesini temsil etmeye hak kazandılar. 

Yöresel bir türkünün hikâyesini sahnede anlatma, türkünün sazlar eşliğinde icrası ve türküye çekilmiş bir klibin izlenmesi şeklinde düzenlenen yarışmaya "Ümmü Kızın Ağıdı" türküsü ile katılan Kumluca Sosyal Bilimler Lisesi birinciliği kazandı.  

Nehrin çevresi, kırmızı ve mor renkli çiçeklere büründü Nehrin çevresi, kırmızı ve mor renkli çiçeklere büründü

Kumluca İlçe Milli Eğitim Müdürü Yusuf Tekdemir, “böylesine güzel bir başarıyla ilçemizi temsil eden okulumuz nezdinde Okul Müdürümüz Ayhan Durukan başta olmak üzere öğrencilerimizi çalıştıran Müzik Öğretmeni Barış Eken’e, Türk Dili ve Edebiyatı Öğretmeni Mehmet Ilgar Güzel’e yarışmada birinciliği kazanan öğrencilerimize teşekkür ederim. 7 bölge şampiyonunun yarışacağı Ankara'da, Akdeniz Bölgesini en iyi şekilde temsil edeceklerine inanıyorum” açıklamasını yaptı.