Türkiye Gençlik Birliği, bu yıl yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimi ve Milletvekili Genel Seçimleri'ne dair yol haritalarının ve Türk gençliğin taleplerin belirlenmesine dair "Gençlerin Oyu Buraya" başlıklı kampanya başlattı.

Bursalı Ünlü bestekâr Erdinç Çelikkol toprağa verildi Bursalı Ünlü bestekâr Erdinç Çelikkol toprağa verildi

AA-20230202-30154060-30154059-TURKIYE_GENCLIK_BIRLIGI_GENCLERIN_OYU_BURAYA_KAMPANYASINI_BASLATTI

Seçimlerde 6,5 milyonu ilk defa olmak üzere 15 milyona yakın gencin oy kullanacağını belirten Çetin, "Cumhuriyet'imizin 100. yılında, milletimizin büyük kararında biz de varız. 2023 yılı seçimlerinde 'Gençliğin Türkiye'sini inşa edecek seçeneği beraber büyütmeye hazırız. Kimiz biz? Biz Türkiye'nin aydınlık geleceğinin sahibi Türk gençliğiyiz."

Çetin, ülkenin gençleri olarak gelecek için sorumluluk almaya hazır olduklarını dile getirdi.

"Üreten ve bağımsız bir Türkiye'nin her karışında milletimize ve vatanımıza mutlulukla emek vermeye, terimizi dökmeye, bilim yapmaya, ülkemizi kalkındırmaya, üretmeye, yeniyi yaratmaya hazırız." diyen Çetin, vatana, insanına, kültürüne, uygarlığına aşık bireyler olduklarını söyledi.

"Gençlerin oyu buraya diyoruz. 'Nereye?' sorusunun cevabını hep beraber verelim. Gençlerin kurtulmak istediği engellerini, çözmek istediği sorunlarını, hayallerini, özlemlerini bir program haline getirmeye, 2023 yılı seçimlerinde bir seçenek haline getirmeye hazırız ve bugün ilk adımı atıyoruz. 2023 yılı seçimlerinde, o sandıkta, o pusulada bizim seçeneğimiz de olacak. Bunun için 'genclerinoyu.com' internet sitemizi hazırladık. Bu site aracılığıyla milyonlarca genç kendi hayalindeki Türkiye'yi, değiştirmek istediklerini, hedeflerini, özlemlerini, nasıl bir cumhurbaşkanı istediğini, nasıl bir Meclis istediğini, gençlerin hangi sorunlarla, sistemin hangi yükleriyle karşı karşıya olduğunu paylaşabilir. Kendisi gibi aynı programı, aynı ilkeleri, aynı özlemleri paylaşan gençlerle bir araya gelebilir. Bir araya gelme zamanıdır. Bir araya geleceğiz, hayallerimizin Türkiye'sini 2023 yılı seçimlerindeki seçeneğimizi beraber konuşacağız, beraber büyüteceğiz."

Kayahan Çetin, kampanyanın sonuçlarını 18 Şubat tarihinde İstanbul'da kamuoyuna duyuracaklarını sözlerine ekledi.