Tekirdağ'da fotoğraf tutkunların yoğun ilgi odağı olan lavanta tarlaları ziyaretçilerini ağırlamaya devam ediyor.

Göz kamaştıran mor rengiyle ilgi çeken lavanta tarlalarını fon yapan fotoğraf severler en güzel kareleri yakalamak için uğraşıyor.

06_2022_23062022_tekirdag3_

Ziyaretçiler, tarlalarda oluşturulan farklı dekorlarda fotoğraf çekmek için birbiriyle yarış içerisinde oluyor.

06_2022_23062022_tekirdag2_

Tekirdağ Fotoğraf Derneği Başkanı Güven Çelik, Tekirdağ'da lavanta tarlalarının fotoğraf meraklıları için bir çekim alanı oluşturduğunu söyledi.

06_2022_23062022_tekirdag1_

Lavanta tarlalarındaki güzellikleri karelerine yansıtmaya çalıştıklarını, "Kanola tarlalarından sonra lavantaların renklerinin belli olmasıyla birlikte fotoğrafçılar olarak tarlalara gelmeye başladık.

Lavantaların renkleri çok güzel. Burada arkadaşlarımızı ya da çocukları çekiyoruz. Çok güzel kareler ortaya çıkıyor. Fotoğraf tutkunları buraya koşarak geliyor."

Fotoğraf tutkunu Alper Eral da amatör fotoğrafçılar olarak yıl boyunca doğanın sunduğu güzellikleri fotoğraflamaya çalıştıklarını dile getirerek, "Bu dönemde lavantaların açtığı dönemler. Lavanta tarlalarında çok güzel görseller var. Biz de bu güzellikleri fotoğraflamaya çalışıyoruz."

Tekirdağ Kültür ve Turizm Müdürü Ahmet Hacıoğlu lavanta tarlalarının fotoğraf meraklılarının ilgi odağı haline geldiğini dile getirdi.

Ahmet Hacıoğlu, Tekirdağ'ın her haliyle ziyaretçilerine doğal bir fotoğraf ortamı sunduğunu belirterek, şöyle konuştu:

Bulut madalya alarak emekli oldu Bulut madalya alarak emekli oldu

"Kentin güzellikleri doğal bir fotoğraf stüdyosu oluşturuyor. Ganos Dağları'nın yazı ayrı, baharı ayrı, kışı ayrı güzel. Fotoğraf tutkunlarını ağırlıyor.

Kanola ve ayçiçeğinin yanı sıra son dönemlerle de özellikle lavanta tarlaları büyüleyici kokusu ve gösterişiyle fotoğraf tutkunlarının ilgisini çekiyor. Sadece Tekirdağ'daki fotoğraf sanatçıları değil, Trakya ve İstanbul'daki fotoğraf sanatçıları buraya geliyor."