1 Ocak 2022 yılından beri yasa dışı su ürünleri avladığı tespit edilen 2 bin 35 kişiye 10 milyon 911 bin 603 lira idari para cezası kesildi.

Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yılbaşından beri su ürünlerini yasa dışı avladığı tespit edilen 2 bin 35 kişiye 10 milyon 911 bin 603 lira idari para cezası verildi.

sahil güvenlik

Sahil Güvenlik Komutanlığına bağlı ekipler, deniz güvenliğini sağlamak, deniz çevresini korunmak ve yasa dışı su ürünleri avcılığını engellemek için faaliyetlerini kesintisiz şekilde sürdürüyor.

Bayram öncesi yoğunluk, Otobüs biletleri tükendi Bayram öncesi yoğunluk, Otobüs biletleri tükendi

sahil güvenlikk

Denizlerdeki su ürünü kaynaklarının korunup gelecek nesillere aktarılması için kontrollerini sürdüren ekipler saha, zaman, belge kontrolü ve teknik koşulları inceleyerek, kurallara uymayanlara idari para cezası uyguluyor, av araçlarına ve su ürünlerine el koyuyor.

sahil

Çevre Kanunu'nun ilgili maddesi uyarınca yapılan denetimlerde, belgesini gösteremeyen 60 gemi/tekne sahibi hakkında 2 milyon 37 bin 10 lira idari para cezası uygulandı.

Sahil Güvenlik birimleri, deniz çevresinin korunmasına yönelik faaliyetlerde bulunuyor.

Ekipler, bu kapsamda bu yıl deniz kirliliğine sebep olan 46 olaya müdahale etti, denizlerin kirletilmesinde sorumlulukları olduğu belirlenen kişilere 7 milyon 930 bin 378 lira idari para cezası kesildi.

Boğazlardaki gemi geçişlerinin güvenli şekilde yapılması için 7/24 görev yapan Sahil Güvenlik Komutanlığı ekipleri, yılbaşından bugüne kadar 280 gemiye refakat etti.

2017 yılı ve 2021 yıllarında refakat edilen gemi sayısı 5 bin 651 olarak kayıtlara geçti.