Kocaeli'de 4 katlı apartmanda çıkan yangın söndürüldü Kocaeli'de 4 katlı apartmanda çıkan yangın söndürüldü

Toplantıda konuşan Prof. Dr. Özkafa, akademik çalışmalarında hat sanatı tarihi üzerine yoğunlaştığını belirterek aynı zamanda uygulama dersleri de verdiğini söyledi.

"Osmanlı'dan Bugüne" alt başlığıyla yayınlanan kitabında, hat sanatının tarihi serüveni üzerinde durmaya çalıştığını dile getiren Özkafa, "Osmanlı öncesine kısaca değinerek o tarihlerden günümüze kadar bir dönemi inceledik. Bu yazının ortaya çıkışı, malzemeler, önemli hattalar, hat sanatında önemli inkılaplar gibi konu başlıkları var. Ayrıca uygulamayla ilgili birtakım detaylara da yer vermeye çalıştık." diye konuştu.

Özkafa, daha önce hat sanatı üzerine yazılmış kitaplarda pek yer almayan konulara da eserde yer verdiklerini aktararak "Mesela karalamalar üzerine, hat sanatında yaygın olarak kullanılan ibarelerin derli toplu listesinin yer aldığı bir başlığımız var. Hoca talebe ilişkileriyle ilgili farklı yaklaşımlar, camilere göre tarzların nasıl farklılaştıklarına ve terminolojik birtakım önerilere de yer vermeye çalıştık." ifadelerini kullandı.

Okurlarıyla buluşmaktan duyduğu memnuniyeti dile getiren Prof. Dr. Fatih Özkafa, toplantının ardından kitabını imzaladı.