ÖSYM'den yapılan açıklamada, 18-19 Haziran'da 2022-Yükseköğretim Kurumları Sınavı'nın (YKS) ilk oturumu olan Temel Yeterlilik Testi (TYT) görev alan sınav görevli ücretlerinin 24 Haziran Cuma; Alan Yeterlilik Testleri (AYT) ve Yabancı Dil Testi (YDT) oturumlarında görev alan görevli ücretleri bugün hesaplara yatırıldığı belirtildi.

Başkan Acar “Eğitimde Kronik Sorunlar Sürüyor, Maliyetsiz Çözümler Iskalanıyor” Başkan Acar “Eğitimde Kronik Sorunlar Sürüyor, Maliyetsiz Çözümler Iskalanıyor”

ösym başkanlığı

Yapılan açıklamada, sınav görevli ücretlerine dair şu bilgiler paylaşıldı:

ösym eğitim

"2022 yılının ilk altı ayı (Ocak ayı ve Haziran ayı) için 2022 yılı Ocak ayında belirlenen görevli ücretleri, 1 Ocak 2022 yılından beri gerçekleştirilen YKS dahil tüm sınavlarda (19 sınav) görev alan sınav görevlilerimize aynı tutarlar üzerinden ödenmiştir.

2022 yılı ikinci altı ayı (Temmuz ayı ve Aralık ayı) için görevli ücretleri güncellenecek ve belirlenecek görevli ücretleri 1 Temmuz tarihinden itibaren yıl sonuna kadar uygulanacak sınavlarda geçerli olacaktır. Tüm sınav görevlilerimize katkıları ve emekleri için teşekkür ederiz."