Belediyeden yapılan açıklamaya göre, Kahramanmaraş da depremlerin ardından bölgede yaraları sarmak adına çalışmaları devam ederken Osmangazi Belediyesi, Gaziantep'in İslahiye ilçesinde "Osmangazi Mahallesi" adı altında konteyner kent inşa ediyor.

AA-20230308-30511307-30511304-OSMANGAZI_BELEDIYESI_GAZIANTEPTE_KONTEYNER_KENT_KURUYOR

Konteyner kent kurulacak alanda arazi düzleme çalışmalarını tamamlayarak zemin tesviyesi ve altyapı çalışmalarını da bitiren belediye ekipleri, konteynerlerin kurulumuna başladı. Her biri 54 metrekareden oluşan konteynerlerin içerisinde tuvalet, banyo ve mutfak tezgahı bulunacak.

AA-20230308-30511307-30511305-OSMANGAZI_BELEDIYESI_GAZIANTEPTE_KONTEYNER_KENT_KURUYOR

Toplam 100 konteynerden oluşacak Osmangazi Mahallesi, yüzlerce depremzedenin barınma ihtiyacını karşılayacak.

İnşa edilen konteyner kentte barınacak depremzedelerin günlük hayatlarını devam ettirebilmeleri için konteyner kent içerisinde okul, millet kıraathanesi, mescit ve çocuk oyun alanı yer alacak.

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar, kalıcı konutlar yapılana kadar depremzede vatandaşların barınma ihtiyacının konteyner kent ile karşılandığını söyledi.

Bursa Osmangazide depremlerde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu Bursa Osmangazide depremlerde hayatını kaybedenler için mevlit okutuldu

Gaziantep'in İslahiye ilçesinde kuracakları Osmangazi Mahallesi için altyapı ve zemin düzenleme çalışmaları tamamlanan bölümlere konteynerleri yerleştirmeye başladıklarını belirten Dündar, "Depremzede vatandaşlarımızın acılarını bir nebze de olsa hafifletebilmek adına tüm imkanlarımızla çalışıyoruz. Yakın zamanda burada hayat başlayacak. Vatandaşlarımızın yaralarını bir nebze de olsa sarabilirsek ne mutlu bize."