Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 1320 bilgisayar teknolojileri laboratuvarının kurulumunu tamamladıklarını, okullardaki akıllı tahta sayısı 522 bin 691.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, öğrenme süreçlerinin teknolojik altyapıyla desteklendiğini belirterek, FATİH Projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde, 47 bin daha kurulumun tamamlanmasıyla birlikte, okullardaki etkileşimli tahta sayısı 522 bin 691'e ulaştığını bildirdi.

31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumları iptal edildi 31 Temmuz'da yapılan KPSS oturumları iptal edildi

teknoloji eğitim

Bakan Mahmut Özer, okulların teknolojik imkanlarını geliştirmek için tüm desteklerin seferber edildiğini söyledi.

Öğrencilerin daha iyi bir eğitim alması için okulları teknolojik olarak donatmaya devam edeceklerini söyleyen Mahmut Özer, "Bu kapsamda etkileşimli tahtaların verimli kullanımı için 20 bin adet SSD diskin değişimi yapıldı.

11 ilde 27 meslek lisesinde faaliyette olan Etkileşimli Tahta Destek Noktası sayısı, 81 ilde 127 okula çıkarıldı."

Mahmut Özer, bini "Temel Eğitimde 10 bin Okul Projesi" kapsamında olmak üzere 1320 adet bilgisayar teknolojileri laboratuvarının kurulumunu tamamladıklarını, bu laboratuvarlar için 24 bin masaüstü bilgisayar seti kurulumunu da gerçekleştirdiklerini söyledi.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, "FATİH Projesi kapsamında, 2021-2022 eğitim öğretim döneminde, 47 bin etkileşimli tahta kurulumu tamamlanarak, okullardaki etkileşimli tahta sayısı 522 bin 691'e ulaştı."

Öğrencilerin üç boyutlu düşünme ve tasarım becerilerini geliştirmeleri için FATİH Projesi kapsamında, 420 adet 3D yazıcının, bilgisayar teknolojileri laboratuvarlarına kurulduğunu da belirten Mahmut Özer, kronik rahatsızlığından dolayı okula devam edemeyen öğrencilere 6 bin 500 tablet bilgisayar seti dağıtıldığını, her bir tablet bilgisayara öğrencinin okul türüne uygun içerik yüklendiğini dile getirdi.