Tahtaya "Sensiz bir karne günü daha özlemle geçiyor Necmettin Öğretmen'im" diye yazan öğrenciler, şehit eğitimcinin fotoğrafına bakarak hüzünlendi.

Tunceli'de 2017 yılında terör örgütü PKK mensuplarınca kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın bu yıl 6 ve 7. sınıfta okuyan öğrencileri, öğretmenlerini karne gününde bir kez daha andı.

05_2022_06_Haziran_01_AA-28185183

Şanlıurfa'dan memleketi Gümüşhane'ye giderken Tunceli'de PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra katledilen Necmettin Yılmaz'ın Siverek'teki öğrencileri, karne gününde hüzün ve gururu bir arada yaşadı.

05_2022_06_Haziran_01_AA-28185184

Tunceli'de 2017 yılında terör örgütü PKK'lı teröristler tarafından kaçırıldıktan sonra şehit edilen sınıf öğretmeni Necmettin Yılmaz'ın bu yıl 6 ve 7. sınıfta okuyan öğrencileri, öğretmenlerini karne gününde unutmadı.

05_2022_06_Haziran_01_AA-28185189

Karnelerini şehidin fotoğrafının önüne bırakan öğrencileri özlemlerini dile getirdi.

Şehit Necmettin Yılmaz İlk ve Ortaokulu Türkçe öğretmeni Hediye Ayyıldız Sancar, yerinin doldurulamayacağını, onun bıraktığı bayrağı kendilerinin devraldığını söyledi.

Necmettin Yılmaz'ın öğrencilerinin kendilerine emanet olduğunu dile getiren Hediye Ayyıldız Sancar şöyle konuştu:

"Fetih İstanbul Sergisi" Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı "Fetih İstanbul Sergisi" Atatürk Kültür Merkezi'nde açıldı

"Ben ve diğer arkadaşlarım için Necmettin Yılmaz Öğretmen'in okulunda ve onun öğrencilerini yetiştirmek manevi anlamda bize ağırlığı olan bir durum. Tabii ki onun yerini dolduramayız, onun acısını hafifletemeyiz her zaman onun anısıyla yaşıyor ve varlığını her daim hissediyoruz.

Onun verdiği emeklere her zaman saygı duyuyoruz. Buraya ilk geldiğimizde çalıştığı okul ve şartlarını gördüğümüz zaman ve öğrencilerinden onunla ilgili anıları dinlediğimiz zaman yaşadığı zorluklardan çok etkilendik.

Onunla gurur duyduk. Öğrencilerine onların layık olduğu şekilde eğitim ve öğretime devam etmeye, özellikle onları ahlaklı bireyler olarak vatana, millete hayırlı bireyler olarak yetiştirmek için elimizden gelen her şeyi yapıyoruz."

Ben de onun gibi öğretmen olmayı istiyorum

Bu eğitim yılını takdir belgesi alarak tamamlayan şehit öğretmenin 7. sınıf öğrencilerinden Mehmet Ali Subay, Necmettin Yılmaz'ın öğrettiği yolda ilerleyeceğini vurgulayarak şöyle devam etti:

"Bugün Necmettin Yılmaz Öğretmensiz karne alışımızın 5. yılı ve onsuz karne alıyoruz. O olmadan karne almak hiç güzel değil. Aldığım takdir belgesini Öğretmen'ime adıyorum.

Bu belgeyi onun öğrettikleriyle alıyorum ve kendisine çok teşekkür ediyorum. Mekanı cennet olsun. Ben de onun gibi öğretmen olacağım ve onun gibi çocuklara sevgiyi, saygıyı ve merhameti öğreteceğim.

Onun gibi şefkatli bir öğretmen olacağım ve çocukları çok iyi yetiştireceğim. Ben öğretmenimi nasıl anıyorsam öğrencilerimin de beni öyle anmalarını isterim."

Öğrencilerden 6 sınıfta okuyan Adul Çaçan da Necmettin Yılmaz'ı çok özlediklerini söyleyerek, "Ben de onun gibi öğretmen olmayı istiyorum. Onu hiç unutmayacağım çünkü onu çok seviyorum. Keşke şu an burada ve aramızda olsaydı."

Şehit öğretmenin izinden gideceğini belirten 6. sınıf öğrencisi Mircan Çaçan da her yıl karne gününde bir kez daha hüzün yaşadığını söyledi.