Mathias Cormann, Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer ile Fransa'nın başkenti Paris'te yaptığı görüşmeden sonra sosyal medya Twitter hesabından paylaşımda bulundu.

milli eğitim-8

Görüşmenin harika geçtiğini belirten Mathias Cormann, OECD'nin Uluslararası Öğrenci Değerlendirme Programının (PISA) son 20 yılda Türkiye'de özellikle lise öğrencileri ve kız çocukları için okula kayıt ve başarının önemli ölçüde arttığını gösterdiğini bildirdi.

Mathias Cormann, "Yapacak daha çok şey var ama Türkiye'nin başarısı bölgeye ilham kaynağı olmalı."

Birleşmiş Milletler Eğitim, Bilim ve Kültür Örgütü (UNESCO) tarafından düzenlenen ve yarın başlayacak "Eğitimin Dönüştürülmesi" Ön Zirvesi'ne katılmak için Paris'te bulunan Bakan Mahmut Özer, OECD Genel Sekreteri Mathias Cormann ile görüşme gerçekleştirmişti.

Başkan Acar “Eğitimde Kronik Sorunlar Sürüyor, Maliyetsiz Çözümler Iskalanıyor” Başkan Acar “Eğitimde Kronik Sorunlar Sürüyor, Maliyetsiz Çözümler Iskalanıyor”

Milli Eğitim Bakanlığı, OECD Genel Merkezindeki yapılan görüşmede, Mahmut Özer'in Mathias Cormann'a Türkiye'de eğitim alanında yapılan çalışmalar hakkında bilgi verdiğini duyurmuştu.