1. HABERLER

  2. GÜNDEM

  3. Muharrem İnce'den seçim sonrası önemli açıklama
Muharrem İnce'den seçim sonrası önemli açıklama

Muharrem İnce'den seçim sonrası önemli açıklama

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçimin tamamlanması ve kazananın Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu seçim sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

A+A-

CHP'nin Cumhurbaşkanı adayı Muharrem İnce seçimin tamamlanması ve kazananın Recep Tayyip Erdoğan'ın olduğu seçim sonrası önemli açıklamalarda bulundu.

Muharrem İnce seçim sonrası kabul ediyorum. Erdoğan kazandı arada 10 milyon gibi büyük fark var dedi. İnce tehdit edildi iddiasına yanıt verdi. Kesinlikle böyle bir şey söz konusu değil "Beni kimse tehdit etmedi edecek adam da henüz yer yüzüne gelmedi.Bunlar birkaç şizofrenin lafı" bu sözler diyerek açıklamasına devam etti.

Muharrem İnce bundan sonrada devam mesajı vererek "Ben buradayım. Bana derlerse 'Yürü önümüzden', ben yürümeye hazırım" ifadelerini kullandı.

Muharrem İnce Açıklamanın yapıldığı yerde TRT Televizyonu muhabirine şu sözleri iletti. "TRT'yi dışarı alalım. Mitinglerimi göstermeyeceksiniz bugün buraya geleceksiniz.

İnce sözlerine şu şekilde devam etti. Sayın Erdoğan lütfen bugünden sonra AK Parti'nin Cumhurbaşkanı gibi davranmayın. Artık hepimizin Cumhurbaşkanı olun. Bu gerginliğe son verin. Ben seçilseydim öyle yapacaktım. AK Parti Genel Merkezi'ne gelip çayınızı içecektim.

"ADALETSİZ BİR SEÇİM OLDU"

Bu seçim her şeyiyle adaletsiz bir seçim oldu. Suruç'ta yaşananlar bu seçimi kanın bulaştığı seçim olarak tarihteki yerine kaydetmiştir. Seçim sonuçlarına dönük elbette açıklanmaya muhtaç alanlar vardır. Seçim sürecinde sandıklarda çeşitli usulsüzlükler yaşandığını gördük. Görevli arkadaşlarımız mücadele ettiler. Onların azimlerini kutluyorum. Seçimde her sandıkta ıslak imzalı tutanak tutulur. Bizim için gerçek seçim sonuçları bu tutanaklarda yazan rakamlardır. Bize ulaştırılan tutanaklarla YSK'nın açıkladığı arasında anlamlı bir farklılık yoktur. Seçim sonuçlarını kabul ediyorum.

"YENİ YÖNETİM SİSTEMİ TÜRKİYE İÇİN TEHLİKE"

Uygulamaya giren yeni yönetim Türkiye için bir tehlikedir. Türkiye demokratik değerlerle bağını koparmıştır. Parlamenter sistemle bağını koparmıştır. Kurlara ve kurallara dayalı bir toplum olmayacağımız ne yazık ki anlaşılmıştır. Tam anlamıyla bir tek adamlığa geçilmiştir.

Biz mücadele etmeye devam etmeyeceğiz. Tüm vatandaşlarımızın takdirini kazanma mücadelemi sürdüreceğim. Bize düşen söylediklerimizin takipçisi olmak.

"MÜCADELE İÇİN MİLLETVEKİLİ OLMAK GEREKMEZ"

Bu seçimden kendi adıma ve partime yönelik çıkaracağımız sayısız dersler vardır. Eksikliklerimizi tamamlamak zorundayız. Bize düşen yanlışlarımızı düzeltmek. Türkiye herkesin Türkiye'si olana kadar mücadelemiz sürecek.

50 günlük kampanya yerine 500 günlük kampanya ile devam edeceğiz.

Parti içi konuları konuşmayacağım. Mücadele etmek için illa milletvekili olmak gerekmez. Siyasi kadrolarda bulunmuş bir insan onun yolunu bulacaktır.

"GAZETECİLERLE DOST OLURKEN DİKKATLİ OLMAK GEREKİYORMUŞ"

(Açıklamaları neden dün gece yapmadınız?) Orada bir hatam oldu, kabul edeyim. Ben İsmail Küçükkaya'ya arkadaşça mesaj attım, haber yapacağını tahmin etmedim. Bana oy veren arkadaşlarımızın bunu bir tweetle öğrenememesi gerekirdi. Her şey netleşsin sonra açıklama yapacaktım. Gazetecilerle dost olurken daha dikkatli olmak gerekiyormuş. Hata benim. Özür diliyorum o konu için. Ben çıkacaktım medyanı karşısına. 5'e 10 kala YSK'nın önüne gittim. Fakat şu da bir gerçek 'Oy çalmışlar mıdır?' Evet çalmışlardır ama 10 milyon çalmamışlardır. Kabul ediyorum. Arada 10 milyon fark var değerli arkadaşlar. Kaçtığımız yok, tehdit yok. Hepsi palavra. Sadece tweetlerle öğrenilmesi şık olmadı. O konuda bir hatam oldu.

(Kılıçdaroğlu ile görüştü mü?) Kılıçdaroğlu ile telefonda konuştuk, yüzyüze gelmedik. Geleceğiz tabii.

"YÜRÜ DERLERSE YÜRÜMEYE HAZIRIM"

41 yıl sonra 30 barajını geçmişiz. Ben söylemeyeyim bunu ayıp olur. Diğer muhalefet partileri de daha fazla oy alsaydı seçim ikinci turdaydı. Ben buradayım. Bana derlerse 'Yürü önümüzden', ben yürümeye hazırım.

"BÜTÜN KESİMLERDEN OY ALDIK"

Türkiye'nin nefes alması lazım. Önümüzdeki süreçte Türkiye'nin nasıl kuşatıldığını hep birlikte göreceğiz. Bütün kesimlerden oy almışız. Siyasi yelpazede kim varsa hepsinin oyu yansımış. CHP'lilerin oyu var, ülkücüler var, HDP'liler var, AK Partililer var, İYİ Partililer var. Bunu büyütmemiz lazım.

Açık ara bir oy var. Bin, 2 bin değil ki mücadele edelim. Galip geldiğinde kutlayamıyorsan yarışa girmeyeceksin.

(Muharrem İnce siyasetten silinir mi?) 41 sene sonra 30 barajını aşan Muharrem İnce siyasetten silinir mi? Onu kendine bir sor.

Tayyip Erdoğan ile Abdullah Gül kavga etsin oyumuz artın mantığında değilim. Kaybettik çamur atalım mantığında da değilim. Hazırlığı yeniden yapacağız. 50 günlük kampanyada 41 yıllık 30 barajını aştık. 500 günlük kampanyada neler olur siz düşünün.

(CHP Selahattin Demirtaş'a özgürlük dedi mi?) CHP'nin özel bir şahsa yönelik özgürlük söylemi olmadı.

"DİĞER PARTİLER TAHMİNLERİMİN ALTINDA KALDI"

İlk turda hedefim 35'ti. 35'i aşarsak birinci turda, ikinci turda seçimi alırım diyordum. Ben İYİ Parti ve HDP'nin 12 bandında oy alacağını düşünüyordum. Saadet Partisi'ni de 3 görüyordum. Buna inandım. Bugün olsa aynı şeyi düşünürdüm. Diğer muhalefet partileri tahminlerimin çok altında aldılar. Umduğum gibi olmadı.

HABERE YORUM KAT

UYARI: Küfür, hakaret, rencide edici cümleler veya imalar, inançlara saldırı içeren, imla kuralları ile yazılmamış,
Türkçe karakter kullanılmayan ve büyük harflerle yazılmış yorumlar onaylanmamaktadır.