Meteoroloji 4. Bölge Müdürü Mehmet Latif Gültekin, doğu ilçelerinde dar alanda kısa zamanda yoğun miktarda gerçekleşmesi beklenen yağışlar nedeniyle sel ve taşkınların oluşabileceğini söyledi.

thumbs_b_c_5386a1dad6b877260813a85163a68837

Yağışlı havanın dün Antalya'da yer yer etkili olduğunu hatırlatan Mehmet Latif Gültekin, "Yağışlı havanının bugün kent merkezinde ve doğusunda etkili olmasını bekliyoruz.

Kent merkezindeki yağış akşam saatlerinde yer yer etkisini arttırabilir. Merkezde 10 kilogramın üzerinde bir yağış öngörüyoruz. Yağışlı sistem yarın doğu kesimlerde Serik ve Alanya ilçeleri arasında etkisini gösterecek. Doğu ilçelerinde 20 kilogramın üzerinde yağışlar bırakacağını tahmin ediyoruz."

Yağışlı havanın Antalya'nın doğusunda daha etkili olacağını düşündüklerini aktaran Mehmet Latif Gültekin, "Yarın dar alanda kısa sürede gerçekleşecek yoğun miktardaki yağışlar nedeniyle doğu ilçelerde yer yer sıkıntılar yaşanabilir. Ufak sel ve taşkınlar olabilir. Bu bölgeler dışında geniş alanda bir etki bırakmasını beklemiyoruz."

Mehmet Latif Gültekin, hava sıcaklıkları mevsim normalleri olan gündüz saatlerinde 22 ila 23 derece, gece ise 15 ila 17 derece arasında seyredeceği bilgisini verdi.

Antalya'da gelecek hafta yeni bir yağışlı sistem bekleniyor

Yağışlı havanın yarın öğleden sonra etkisini kaybedeceğini vurgulayan Mehmet Latif  Gültekin, şunları söyledi:

"22 Kasım'dan itibaren yeni bir yağışlı sistem bekliyoruz. Daha serin ve yağışın fazla olduğu bir sitemin etkisine girilecek. Bu sistemde de rüzgar ve fırtınadan bahsetmiyoruz ama sıcaklıkların mevsim normallerinin altına düşmesi bekleniyor.

YSK, oy kullanılacak gümrük kapılarını açıkladı YSK, oy kullanılacak gümrük kapılarını açıkladı

Haftaya sıcaklıklar 18 dereceye kadar düşebilir. Bu da sıcaklıklarda 4 ila 5 derecelik bir düşüş anlamına gelir."