Cumartesi günü batı kesimlerden başlayarak ülkenin yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

Cumartesi günü batı kesimlerden başlayarak ülkenin yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor. Kuvvetli yağışlar yurdun çeşitli kesimlerinde yarın, cumartesi ve pazar günü devam etmesi bekleniyor.

hava durumu-3

Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan açıklamaya göre, mevcut yağışların devamında cumartesi günü batı kesimlerden başlayarak ülkenin yeni bir yağışlı ve serin havanın etkisine gireceği tahmin ediliyor.

hava durumuu

Hafta sonu ve gelecek hafta boyunca ülkenin büyük bir bölümünde görülecek sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış batı, iç ve kuzey kesimlerde kuvvetli olması bekleniyor.

hava-2

Yağışlarla birlikte hava sıcaklıkları hafta sonundan başlayarak batı ve iç kesimlerde azalarak mevsim normallerin altına düşeceği tahmin ediliyor.

İstanbul Mayıs'ta turist rekoru kırdı İstanbul Mayıs'ta turist rekoru kırdı

meteoroloji hava durumu

Gelecek günlerde ülkede beklenen hava durumu

meteoroloji hava

Ülke genelinde havanın yarın parçalı ve çok bulutlu olacağı, Marmara (Balıkesir hariç), Göller yöresi, İç Anadolu'nun kuzeyi, Batı Karadeniz, Orta ve Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Aydın, Muğla, Uşak, Kütahya, Osmaniye, Kahramanmaraş, Adana'nın kuzey ilçeleri ve Samsun çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Yağışlar Edirne, Kırklareli, Karabük, Kastamonu, Çorum, Bolu'nun doğusu ile Çankırı çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Cumartesi günü yağışlı

Cumartesi günü havanın ülke genelinde parçalı ve yer yer çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı Akdeniz, Doğu Akdeniz'in Toroslar mevkisi, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz, Doğu Karadeniz'in iç kesimleri, Doğu Anadolu'nun kuzeyi ile Adana çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

Yağışlar, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz ile İç Anadolu'nun kuzeybatısında kuvvetli olacağı tahmin ediliyor.

Rüzgar, Güney Ege, Akdeniz'in iç kesimleri ile İç Anadolu'nun güneyinde güney yönlerden kuvvetli (40-70 km/saat) esmesi bekleniyor.

Pazar günü ülke genelinde hava parçalı ve çok bulutlu olacak. Marmara, İç Ege, Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Karadeniz, Doğu Anadolu'nun kuzey ve doğusu ile Bingöl ve Muş çevrelerinde yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış görüleceği tahmin ediliyor.

Rüzgar, Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da güney yönlerden kuvvetli (40-60 km/saat) eseceği tahmin ediliyor.

Gelecek hafta başından itibaren yağışlar kuzey ve iç kesimler ağırlıklı olarak devam edeceği tahmin ediliyor.