Başta kazada hayatını kaybedenler olmak üzere, tüm ailelerin acısını paylaştığını ifade eden Cumhurbaşkanı Erdoğan, bu acı dolu zamanlarında Mersin halkının yanlarında olduklarını vurguladı.

Zincirleme Kaza Mersin'i Yasa Boğdu: Acı Kayıplar ve Devletin Hızlı Müdahalesi

Kendisinin ve milletin dualarının, kazada hayatını kaybedenlerin ruhlarına ve ailelerine bir nebze de olsa ferahlık getireceğine inandığını dile getirdi. Bu tür acı olayların bir daha yaşanmaması için gerekli tedbirlerin alınacağını ve sorumluların adalet önünde hesap vereceğini belirten Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'e başsağlığı dileklerini iletti.

Mersin'deki Zincirleme Kaza: Acı, Şok ve Devletin Süratli Adımı

Muharrem İnce Bursa'da Ziyaretlerde Bulundu Muharrem İnce Bursa'da Ziyaretlerde Bulundu

Cumhurbaşkanı Erdoğan, Mersin'de meydana gelen zincirleme kazaya ilişkin sosyal medya hesabından duyuruda bulundu. "Tarsus-Adana-Gaziantep Otoyolu'nda yaşanan trajik trafik kazasında hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Cenab-ı Allah'tan rahmet diliyorum. Bu acı olayla ilgili yetkililerimiz hızla soruşturmayı başlattılar. Hayatını kaybeden vatandaşlarımızın ailelerine ve milletimize başsağlığı diliyorum." şeklindeki ifadelerle, olayın yarattığı üzüntüyü ve devletin olaya verdiği önemi vurguladı.

Editör: Kadir KURTAY