6 Şubat'ta depremlerin merkez üssü Kahramanmaraş'ta, Onikişubat ilçesi Şazibey Mahallesi Odun Ambarı mevkisinde faaliyet gösteren kuru gıda toptancılarının bulunduğu site depremde yıkıldı.

FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı FETÖ operasyonunda 47 şüpheli yakalandı

af807cfb-undefined

Adana Komando Taburu, Çanakkale Asayiş Komando Bölüğü, Tekirdağ İl Jandarma Komutanlığı ve Bornova Komando Tugayından bölgeye gelen askerler, 5 dönüm alana her biri 112 metrekare büyüklüğünde 28 çadır kurdu.

kahramanmarasta-toptancilar-mehmetcigin-kurdugu-cadirlarda-hizmet-vermeye-basladi

Esnaf, yıkılan binalarından iş makineleri yardımıyla kurtardıkları malzemeleri kendilerine tahsis edilen çadırlara taşıdı. Toptancılar, çadırlarda gerekli düzenlemelerinden sonra faaliyetlerine başladı.

New folder (19)_New folder (8)_AA-30506523-Exper

Bu çadır olmazsa olmazlardan bir tanesi, artık yerimiz yurdumuz var

thumbs_b_c_7b5afea551b226b053be5d26529f996c

Devletin depremin ilk gününden beri kendilerine gerekli desteği verdiğini vurgulayan Işık, "Dünyanın en büyük afetlerinden birini yaşadık. Şükür, destekler geldi. Bu çadır olmazsa olmazlardan bir tanesi, artık yerimiz yurdumuz var. Bugün depo arasak bulamıyoruz, depolar hasarlı. Devletimize milletimize, bize yardım edenlere etmeyenlere, dua edenlere herkese teşekkür ederim. Allah devletimize, milletimize zeval vermesin. Mehmetçiğimizden Allah razı olsun."

Esnaf Muaz Kılıç Mehmetçiğin kendilerini büyük bir imkan sunduğunu işaret ederek, "Sağ olsunlar, var olsunlar. Bizim ne yapacak gücümüz ne de takatimiz kaldı. İş yerlerimiz tamamen yıkıldı. Toptancılar sitesinde gözle görülür, elle tutulur iş yeri kalmadı."