Herhangi bir okula yerleşemeyen öğrencilerin başvuruları 9-17 Ağustos tarihinde alınacak, süreç 19 Ağustos tarihinde tamamlanacak.

Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarının açıklandığını, tercih yapan öğrencilerin yüzde 97,6'sının istedikleri bir liseye yerleştirildiğini bildirdi.

milli eğitim bakanlığı-14

Bakan Mahmut Özer yazılı açıklamasında 25 Temmuz tarihinde duyurulan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95'inin istedikleri okula yerleştiğini, bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yüzde 97'ye yükseldiğini hatırlattı.

milli eğitim-14

2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı 2022 YKS ek yerleştirme sonuçları açıklandı

İkinci nakil tercihlerinin de 1-5 Ağustos tarihinde alındığını, "LGS kapsamında, yerleştirmeye esas ikinci nakil sonuçlarını açıkladık. Sonuçlara göre, öğrencilerimizin yüzde 97,6'sı istedikleri okula yerleşti. Bu sürecin öğrencilerimize ve velilerimize hayırlı olmasını diliyorum."

ösym-10

Yerleştirme ve nakil komisyonları

Merkezi yürütülen ana yerleştirme sürecinin tamamlandığını bildiren Bakan Mahmut Özer, iki nakil sürecinde hiçbir okula giremeyen öğrencilerin, yerleştirme ve nakil komisyonları aracılığıyla yerleştirileceğini belirtti.

Bakan Mahmut Özer, bu öğrencilerin başvurularının komisyonlarca 9-17 Ağustos tarihinde alınacağını ve 19 Ağustos tarihinde yerleştirme sürecinin tamamlanacağını kaydederek, "Bir kez daha hatırlatmak isterim ki öğrenci ve velilerimiz bu konuda müsterih olsunlar. 19 Ağustos tarihi itibarıyla tüm öğrencilerimiz liselere yerleşmiş olacaklar."