Bakanlıktan yapılan açıklamada görüşlerine yer verilen Milli Eğitim Bakanı Mahmut Özer, 25 Temmuz tarihinde açıklanan birinci yerleştirme sonuçlarına göre tercih yapan öğrencilerin yüzde 95'inin istedikleri okula yerleştiğini hatırlattı.

lgs sonuçları

Bu oranın yerleştirmeye esas birinci nakil sonunda yükseldiğine dikkati çeken Bakan Mahmut Özer, "Birinci nakil dönemi sonunda, tercih yapan öğrencilerimizin yüzde 97'si istedikleri okullara yerleşti."

Gerçek uçak içinde 'Mock-Up' eğitimi KTO Karatay’da Gerçek uçak içinde 'Mock-Up' eğitimi KTO Karatay’da

Süreç sonunda herkes yerleştirilecek

Bugün başlayan yerleştirmeye esas ikinci nakil tercih başvurularının 1-5 Ağustos tarihlerinde yapılabileceğini belirten Bakan Mahmut Özer, şunları söyledi:

"İkinci nakil yerleştirme sonuçları 8 Ağustos tarihinde açıklanacak. Böylece merkezi yürütülen ana yerleştirme süreci, 8 Ağustos tarihinde tamamlanacak.

İkinci nakil yerleştirme sonunda hiçbir okula yerleşemeyen öğrenciler için il/ilçe öğrenci yerleştirme ve nakil komisyonlarınca yerleştirme başvuruları alınacak ve 19 Ağustos tarihinde yerleştirme süreci tamamlanacak.

Öğrenci ve velilerimizin hiçbir endişesi olmasın, çok az sayıda öğrencimiz kaldı onlar da müsterih olsunlar, süreç sonunda herkes mutlaka yerleştirilecek."