Atış Şirketler Grubundan yapılan açıklamaya göre, programda, inşaat, finans, kültür, sanat ve turizm başta olmak üzere birçok farklı sektörle ilgili yatırım fırsatları konuşuldu.

20230119_2_56924936_84876129

Etkinlikte konuşan Türkiye'nin Bakü Büyükelçisi Cahit Bağcı, 3 kıtaya hükmetmiş Osmanlı'nın şehri Bursa'yı, Azerbaycan'da ağırlamaktan mutluluk duyduklarını bildirdi.

Turizmin yanında bir doğa kenti olan Bursa’nın, Türkiye'nin büyük sanayi şehirlerinden olduğunu vurgulayan Bağcı, Azerbaycan'a Türkiye'den birçok yatırımcı ve girişimcinin yeni yatırım fırsatları için geldiğini kaydetti.

Bağcı, Atış Şirketler Grubunun da bu girişiminin mutluluk verici olduğunu belirterek "Atış Şirketler Grubu, Azerbaycanlı kardeşlerimize yatırım hayatının belli bir dönemini tarih ve doğa şehri Bursa'da Türk kardeşleriyle birlikte yaşama imkanı sunuyor. Yalnızca inşaat alanında değil, savunma sanayisi ve teknoloji alanında yatırımlarına devam eden Atış Şirketler Grubunun Azerbaycan’daki her alandaki tanıtım faaliyetlerini önemsiyoruz."

Osmangazi Belediye Başkanı Mustafa Dündar da Osmangazi olarak Azerbaycan ile kardeşlik bağlarını her geçen gün güçlendirmeye devam ettiklerini anlatarak "Şika kenti ile kardeş belediyeyiz. Şuşa ile de kardeşlik anlaşması için meclisimizden karar aldık. Şehit Azerbaycanlı Tümgeneral Polad Heşimov'un ismini Bursa'da bir parka vererek yaşatıyoruz. Gönül coğrafyamızda kim varsa dara düştüğünde bizi yanında bulsun istiyoruz."

Atış Şirketler Grubu Üst Yöneticisi Ahmet Atış da 17 yıl önce inşaatla başlayan serüvenlerinin bugün sağlıktan teknolojiye kadar birçok farklı sektördeki yatırımlarla sürdüğünü söyledi.

Atış, Türkiye'nin Azerbaycan ile kardeşlik bağlarını yeni çalışmalar ve yatırımlar ile daha da güçlendirmek istediklerinin altını çizerek şunları söyledi:

Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları 6 hastaya nakledilecek Bursa'da beyin ölümü gerçekleşen kişinin organları 6 hastaya nakledilecek

"Bursa, 2022 Kültür Başkenti bayrağını 2023 için Azerbaycan'ın Şuşa kentine devretti. İki kardeş ülkenin kardeşlik bağları her geçen gün artıyor ve güçleniyor. Biz de kardeşlerimizle daha çok bir arada olacağımız etkinlikler yapmaya gayret gösteriyoruz. 5 kıta 14 ülkede gerçekleştirmeyi planladığımız yatırım çalışmalarımıza can Azerbaycan'ı da dahil etmekten mutluluk duyuyoruz."

Dostluk gecesine katılan oyuncusu Mert Fırat da Türkiye’deki kültürel faaliyetler ile Downtown bünyesinde, hayata geçirilecek DasDas Performans Sanatları Merkezi hakkında bilgi verdi.

Editör: Kadir KURTAY