Fenerbahçe'nin yeni transferi Brezilya asıllı İtalyan futbolcu Joao Pedro, kendisi için doğru tercih olduğunu söyledi.

Fenerbahçe takımında daha önce oynamış Alex de Souza, Bruno Alves ve Christian Baroni gibi isimlerden Fenerbahçe hakkında bilgiler aldığını vurgulayan Joao Pedro, "Çok fazla bilgi alma imkanım oldu.

fenerbahçe-4

Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı Boğaziçi Kıtalararası Yüzme Yarışı

3 sene önce de buraya eski takımımla hazırlık maçı için gelmiştim. Taraftarların yaratmış olduğu o sıcak atmosferi gördüm. Bunlar da benim burayı seçmemi sağladı. Buraya gelirken biliyordum ki benim için doğru tercih burasıydı."

fenerbahçeli futbolcu

Teknik direktörleri Jorge Jesus'un büyük bir antrenör olduğunu vurgulayan tecrübeli futbolcu, şöyle devam etti:

"Jorge Jesus büyük bir antrenör. Ona karşı daha önce oynama fırsatı yakalamıştım. Flamengo takımında inanılmaz işler yaptı. Orada elde ettiği başarı Brezilya'da daha yakından tanınmasını sağladı.

Kendisiyle tanışmıştım. Buraya gelme sebeplerimden bir tanesi de o. Her zaman kazanmayı isteyen bir teknik adam. Kazanamasa da futbolcularında her zaman elinden geleni yapmasını isteyen bir teknik direktör."

Büyük bir kulüpte olduğumu biliyorum

Joao Pedro, transfer sürecinde Fenerbahçe taraftarlardan çok fazla mesaj aldığını, bunun da sorumluluğunu artırdığını dile getirdi.

Takım arkadaşlarına her zaman yardım etmeyi seven biri olduğunu anlatan Joao Pedro, sözlerini şöyle sürdürdü:

"İtalya'da tarihi büyük bir kulüpte oynadım. Orada saha dışında liderlik yapmaya çalışıyordum. Burada elimden geldiğince saha dışında arkadaşlarıma yardımcı olmaya çalışırım.

Çünkü bu şekilde başarılara ulaşabiliriz. Kariyerimde başarmak istediğim daha çok fazla şey var. Takımı güçlendiren saha dışındaki birlikteliktir. Hayatı keyif alarak, eğlenerek yaşamaya çalışan birisiyim. Büyük bir kulüpte olduğumu biliyorum. Sorumluluklarım çerçevesinde elimden geleni yapmaya çalışacağım."

Her zaman şampiyonluklar için oynayan bir takımda oynama hayalim vardı

Futbolda çok çalışmanın önemine değinen Joao Pedro, başardıkları sayesinde Fenerbahçe'ye geldiğine dikkati çekerek, "Her zaman şampiyonluklar için oynayan bir takımda oynama hayalim vardı. Yüksek seviyede oynayan takımdaysanız, her pozitif detay fark oluşturuyor."

Fenerbahçe takımında çok güzel bir atmosferin olduğunu vurgulayan Joao Pedro, "Bu güzel ortam sezon boyunca muhakkak bize yardımcı olacak. Çünkü sezon boyunca zorluklarda yaşayacağız.

Yaşadığımız zorluklardan sahip olduğumuz birliktelik ve arkadaşlıkla çıkacağız. Her şeyi kazanmak istiyorsanız ufak detaylar fark oluşturuyor."

Fenerbahçe taraftarına kendisini güzel karşıladıkları için teşekkür eden Joao Pedro, "İnanılmazdı. Gerçekten iyi karşılanmak çok önemli. Huzurlu bir yerde olduğunuzu hissetmek çok önemli.

Buraya geleli az bir süre oldu ama kulüpte çalışanlar, futbolcular, teknik ekip, herkesin tek bir hedef için odaklandığını gördüm. Bu kulüpte bunu hak ediyor. Hiç şüphe yok ki taraftarlarımızın desteği arkamızda olursa şampiyon olabiliriz."