İzmir Şanlıurfa Federasyonu çatısı altında kurulan Dayıbaşları Derneği’nin başkanı ise Ahmet Tüysüz seçildi.

İZMİR - Doğu ve Güneydoğu illerinden İzmir'in Torbalı ilçesine her yıl binlerce tarım işçisi gelirken hiçbir temsilcisi olmayan dayıbaşıları mağduriyetlerini giderebilecek ve seslerini duyurabilecekleri bir dernek kurdu.

Kayseri Talas'ta uluslararası öğrenciler Fetih Günü'nde fidan dikti Kayseri Talas'ta uluslararası öğrenciler Fetih Günü'nde fidan dikti

İşveren ve işçi arasında oluşacak sorunları giderme ve ağırlıklı olarak işçilerin sosyal donatıları vb. durumlar için dernek yönetiminin de dayıbaşlarından oluşacağı kararlaştırılıp kuruluşu tamamlandı.

Dernek yönetimi ise milletvekilleri, siyasi parti temsilcileri ve sivil toplum kuruluşlarından tarım işçilerinin sahada zor durumda çalıştıklarını göz önüne alarak destek olmalarını beklediklerini ifade etti.

Dayıbaşları Derneği’nin ilk toplantısı, İzmir Şanlıurfa Federasyon Başkanı Ferit Mızraklı başkanlığında gerçekleştirilerek görev dağılımı yapıldı.

Ahmet Tüysüz başkanlığındaki yönetimde Fevzi Kırmızıtepe ve Songül Akyıl Başkan Yardımcıları olurken, Genel Sekreterliğe Kerim Koyuncu ve Saymanlığa Atilla Öcel seçildi. Mehmet Yıldırım ve Osman Kömürcü üye olarak görev aldı.