Fetullah Terör Örgütü'nün Türk Silahlı Kuvvetlerindeki (TSK) yapılanmasına yönelik İzmir merkez olmak üzere soruşturma kapsamında 18 ilde operasyon.

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'de "sorumlu" düzeyinde faaliyet gösterdiği tespit edilen 14'ü muvazzaf 21 asker ile darbe girişimi sonrası ilişikleri kesilen 14 askeri okul öğrencisi hakkında gözaltı kararı verildi.

Jandarma'da atama ve terfiler Resmi Gazete'de Jandarma'da atama ve terfiler Resmi Gazete'de

fetö-3

Gözaltı kararı verilen 14'ü Kara Kuvvetlerine 7'si Hava Kuvvetlerine mensup 21 askerden 18'inin astsubay, birinin binbaşı, diğerinin yüzbaşı, bir diğerinin de üsteğmen rütbesinde olduğu öğrenildi.

İl Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri, şüphelilerin gözaltına alınması için 18 ilde eş zamanlı operasyon gerçekleşti. Şüphelilerden 26'sı yakalandı. Firari şüphelilerin yakalanması için çalışmalar tüm hızıyla devam ediyor.

Şüphelilerin, Türk Silahlı Kuvvetlerindeki örgüt mensuplarıyla, ankesörlü hatlardan veya büfelere kurulu kontörlü telefonlardan iletişim kurdukları, kısa ve şifreli konuşmalar yaptıkları ayrıca örgüt mensubu olduklarına dair haklarında ifade bulunduğu kaydedildi.