İSKİ 3. Olağanüstü Genel Kurulu, Saraçhane'deki İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclis Toplantı Salonu'nda gerçekleştirildi.

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisinde, İSKİ'nin su fiyatlarına yüzde 40,38 oranda zam yapıldı.

su zamlandı

İstanbul Büyükşehir Belediyesi Meclisi 1. Başkanvekili Zeynel Abidin Okul Başkanlığında gerçekleşen oturumda, İSKİ Genel Müdürlüğünün, İSKİ su ve atık su tarife teklifleri gündeme geldi.

suya zam geldi

17 milyon kişiye sıfır atık eğitimi verildi 17 milyon kişiye sıfır atık eğitimi verildi

İSKİ'nin teklifinde suya, yüzde 99,88 ile yüzde 188,12 arasındaki oranlarda zam teklifi yapıldı.

AK Parti Grup Sözcüsü Faruk Gökkuş, söz alarak İSKİ'nin teklifinin revizesini talep ettiklerini söyledi.

Son 3 yıl içerisinde, suya zam yapmak üzere CHP'li İstanbul Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı İSKİ Genel Kurulu için 7 kez olağan, bugün dahil 8 kez de olağanüstü toplandıklarını aktaran Faruk Gökkuş, şöyle konuştu:

"Suyu ucuzlatacağız, alt yapı grubuna bedava vereceğiz' diyen bir yönetim için bu tekliflerin İstanbul'a reva olmadığını düşünüyoruz. Biz, piyasa gerçekleri ve kurum arasında bir denge kurarak, meclisten önce yaptığımız toplantıda tüm grupların ortak teklifiyle idarenin (İSKİ) teklifinin revize edilmesini teklif ediyoruz."

Revize teklif, konut 1. kademede konut başına 15 metreküpe kadar 11,69 lira, konut 2. kademede 16 metreküp ve üzerine 17,56 lira, iş yerlerine ise 31,44 lira olarak belirlendi.

Mecliste, suya 40,38 zam öngören, revize edilmiş haliyle grupların ortak teklifi, oy birliğiyle kabul edildi.