02 Aralık 2020 Çarşamba 23:39
28 Şubata Karşı Mücadelenin Simge İsimlerinden Necip Kibar Vefat Etti

Necip Kibar'ın vefat haberi Özgür-Der Genel Merkezi sosyal medya hesabından duyuruldu.

Söz konusu duyuruda, "İnna lillahi ve inna ileyhi raciun… İslami mücadelenin yiğit avukatı, kıymetli ağabeyimiz Necip Kibar uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Çok üzgünüz. Rabbimiz kendisine mağfiret etsin. Onun iyi, fedakâr,korkusuz bir Müslüman olduğuna şahidiz!" ifadeleri kullanıldı.

Avukat Necip Kibar, 28 Şubat sürecinde başörtüsü mücadelesi veren mağdurların mahkemelerde savunuculuğunu yapıyordu.

Necip Kibar, ayrıca PKK/HDP'lilerin 6-8 Ekim 2014'teki saldırılarında şehit olan Yasin Börü ve arkadaşlarının katledilmesine ilişkin açılan davanın da avukatlarındandı. 

Necip Kibar'ın vefatı nedeniyle yayınlanan taziye mesajları:

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül: Avukat Necip Kibar daima iyinin, doğrunun, mazlumun ve adaletin tarafındaydı. Rabbim rahmetiyle muamele etsin, cennetine kabul eylesin. Ailesine, sevenlerine sabır ve başsağlığı diliyorum.

Hukukçular Derneği: Hukukçular Derneği üyemiz kıymetli üstadımız Av. Necip Kibar vefat etmiştir. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine ve sevdiklerine sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Özgür-Der: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun İslami mücadelenin yiğit avukatı, kıymetli ağabeyimiz Necip Kibar uzun süredir tedavi gördüğü hastanede vefat etti. Çok üzgünüz. Rabbimiz kendisine mağfiret etsin. Onun iyi, fedakâr,korkusuz bir Müslüman olduğuna şahidiz!

İHH: Hayatını adalet mücadelesine adamış mazlumların avukatı Av. Necip Kibar vefat etmiştir. Kendisine Allah'tan rahmet, yakınlarına sabr-ı cemil niyaz ederiz.

Uluslararası Doktorlar Derneği (AID): Merhum Av. Necip Kibar’ı kaybetmenin üzüntüsünü yaşıyoruz. Kendisine Allah’tan rahmet, yakınlarına başsağlığı diliyoruz.

Ekin Yayınları: Kelimelerin kifayetsiz kaldığı zamanlar vardır. Bizim için öyle bir zaman. Haksızlığa, zulme ve hukuksuzluğa karşı meydanlarda; üniversite koridorlarında, mahkemelerde, cezaevlerinde savunmanın kitabını yazan kıymetli büyüğümüz Av. Necip Kibar vefat etti. Allah rahmet etsin.

Haksöz Okulu: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Avukatlığı bir meslek olarak değil, mazlumların/mağdurların kurtuluşuna vesile olabilecek bir araç gibi kullanıp, ömrü boyunca onlar için mahkeme koridorlarında, nezarethanelerde, cezaevlerinde koşturan Necip Kibar ağabeyimiz vefat etti.

Temmuz Dergisi: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Buralardan bir yiğit avukat geçti, Necip Kibar Rabbine iltica etti. Rahmet diliyoruz.

15 Temmuz Derneği: 15 Temmuz darbe davalarında FETÖ’cü hainlerle mücadelesine şahit olduğumuz, 28 Şubat’tan 15 Temmuz’a ömrünü adalet arayışına adayan, darbecilerin karşısında dimdik duran kıymetli üstad Av. Necip Kibar Hak’kın rahmetine kavuştu. Kendisine Allah’tan rahmet, ailesine sabır diliyoruz.

Hukuk Vakfı: Hukuk camiamızın üstatlarından, ağabeyimiz, değerli hukukçu Av. Necip Kibar, uzun zamandır süren hastalığı sonucunda Hakk'ın rahmetine kavuşmuştur. Merhuma Allah'tan rahmet, yakınlarına ve hukuk camiasına başsağlığı dileriz.

Hamza Türkmen: İnna lillah ve inna ileyhi raciun Liseli yıllarından bugüne süren dava arkadaşlığım Virus nedeniyle hitam buldu. İSLAMİ mücadelenin emektarı Av. Necip KİBAR kardeşim 28 Şubat 'ta Müslümanların kararlı ve fedakâr savunucusuydu. Önce de sonra da... Rabbim rahmet eylesin

Rıdvan Kaya: “Ey iman edenler! Allah’tan korkun, herkes yarın için ne hazırladığına baksın...” (Haşr, 18) Ya Rabbel Alemin, hayatını İslami şahitlik bilinciyle yaşadığına şahitlik ettiğimiz kardeşimize rahmet eyle, davasını aziz, ayaklarımızı sabit kıl!

Hülya Şekerci: Abimiz, avukatlığını dava adına icra eden Necip Kibar vefat etti. Çok üzgünüz. Rabbim rahmetiyle muamele etsin.

Abdurrahman Dilipak: İnna lillah ve inna ileyhi raciun. Allah rahmet eylesin. Allah ölümüze dirimize rahmet etsin. Müslümanlardan bir müslüman, adalet arayışında bir hukuk adamı daha göçtü.

Kenan Alpay: Ömrünü hukuk mücadelesine vakfetmiş, temel haklar ve özgürlükler için her zeminde onuruyla kavga vermiş sevgili abim Avukat NECİP KİBAR bugün Rabbine kavuştu. Rabbim, Necip abimizin kusurlarını bağışlasın, azabından muhafaza etsin ve cennet nimetleriyle mükafatlandırsın. Amin

Davut Güler: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. İslami mücadelenin emektarlarından avukat Necip Kibar ağabey vefat etti.

Suat Yaşasın: 28 Şubat, "Yasin Börü" gibi davalarda mazlumların yılmaz savunuculuğunu yapan Av Necip Kibar Beyefendi Hakk'ın rahmetine kavuşmuş. Mevlâ rahmet eylesin! Ailesine ve sevenlerine sabr-ı cemil niyaz ediyorum! و "إنا لله وإنا إليه راجعون"!

Av. Muharrem Balcı: İnnalillah ve inna ileyhi raciun. Muhterem kardeşim, stajyerim, dava arkadaşım, meslektaşım, mustazafların hamisi, 3 aydır iki rahmetten biri için dua ettiğimiz Av. Necip Kibar Hakk’ın rahmetine kavuşmuştur. Mekânı Cennettir inşallah. Ailesinin, Müslümanların başı sağolsun.

Av. Gülcan Ertekin: Kıymetli meslek büyüğümüz Av. Necip Kibar Ağabeyi kaybetmenin derin üzüntüsü içindeyim. 28 Şubat sürecinden 15 Temmuz davalarına milli duruşla verdiği hak mücadelesine şahidiz. Kıymetli büyüğümüze Allah’tan rahmet, ailesine ve camiamıza başsağlığı dilerim.

Hasan Turan: İnna Lillah ve İnna İleyhi Raciun. 28 Şubat döneminin yiğit avukatı, camiamızın emektarı, dava ve aksiyon adamı, birçok platformda birlikte çalıştığımız, değerli ağabeyim Av. Necip Kibar hakkın rahmetine kavuştu. Ailesine ve yakınlarına başsağlığı diliyorum. Mekanı cennet olsun.

Sibel Eraslan: Canım ağabeyim, zor zamanların delikanlısı, arkadaşlığın, yoldaşlığın, mücadelenin parlak numunesi, Av.Necip Kibar ⁦⁩ ağabeyimiz Hakka yürümüş. Gençliğim ve ömrüm tertemiz mücadelesinin şahididir Allah'ın rahmeti üzerine olsun. Ağabey, Macide Abla ile Özlem’e de selamımız var.

Gülden Sönmez: Sayısız mazlumun avukatı, kıymetli abimiz Avukat Necip Kibar’ı kaybettik. Rabbimiz merhameti ve muhabbeti ile karşılasın. Mekanı Cennet olsun.

Ravza Kavakçı Kan: İnna lillah ve inna ileyhi raciun. 28 Şubat dönemi ve sonrasında dik duruşuyla birçok insana güzel örnek teşkil eden Sn. Av. Necip Kibar Beyefendi’ye Allah’tan rahmet, başta ailesi olmak üzere bütün sevenlerine başsağlığı dilerim. Mekanı cennet olsun

Ali Emre: Çok üzgünüz. Cehdinin zâyi olmayacağına inanıyoruz. Allah seni cennetiyle rızıklandırsın ağabey. Zor zamanların yiğit ve gür sesi. Öncü, önder müslüman. Rahmet diliyoruz.

Mustafa Armağan: Allah cc. Rahmet eylesin, mekanı cennet olsun, başınız sağolsunAv. Mustafa Doğan İnal: Bütün hayatı adalet mücadelesi ile geçen, 28 şubat sürecinde ilk gözaltına alındığımda avukatlığımı da yapan , güzel insan Av. Necip Kibar ağabey vefat etti. Allah ondan razı olsun, mekanı cennet olsun inşAllah.

Av. Ahmet Yılmaz: Zor günlerde hakça duruşuyla mücadelesini sürdüren, mazlumların yanında yer alan Hukukçular Derneği üyesi kıymetli meslektaşımız Av. Necip Kibar rahmeti Rahmana kavuşmuştur. Mekanı cennet olsun. Sevenlerinin başı sağolsun.

Av. Fatma Benli Yalçın: Senelerdir verdiği hak mücadelesine herkesin şahit olduğu, tek bir an dahi yorulma emaresi göstermeden bir toplantıdan diğerine koşturan kıymetli üstadımız Av. Necip Kibar Hakkın rahmetine kavuştu Rabbim çok sevdiği Peygamberimize komşu eylesin

Av. Reşat Petek: Allah rızası için çıkılan yolda sağına soluna bakmadan ben varım diyerek fedakarca mücadele veren, mazlumların müdafii, 28 Şubat darbecilerine karşı birlikte Hakkı savunduğumuz Necip Kibar kardeşimizin vefatı yüreklerimizi yaktı. Acımız büyük. Allah rahmet eylesin.

Adem Özköse: Arkadaşlar! Hayatı haksızlığa uğramış mazlumları savunmakla geçen Av. Necip Kibar ağabeyimiz Rahmeti Rahman'a kavuştu. Melekler yoldaşın olsun Necip Abi!

Süleyman Kurt: Allah rahmet etsin. 28 Şubat Ceberrut Zulüm düzenine karşı mazlumların hamsi Necip Kibar Yaşamını Yitirdi.

Mahmut Kar: Allah rahmet eylesin. Necib abi mazlum ve mağdur Müslümanların yanındaydı hep. Müslümanların derdiyle derlenen biri olarak tanıdık onu. Ailesine, sevenlerine ve arkadaşlarına Rabbim sabırlar versin inşallah

Mustafa Yılmaz: İslami camianın büyük emektarı, 28 Şubat darbe döneminin yiğit avukatı, mücadele insanı, Özgür-Der yönetim kurulu üyesi Av. Necip Kibar ağabeyimiz Covid tanısıyla tedavi gördüğü hastanede Rabbine iltica eylemiştir. Üzgünüz üzgün olunacak kadar.

Yılmaz Çakır: Hep bir umut ile bekledik iyileşme haberlerini. Ama olmadı. Takdir eden, farklı takdir etti sonucu. Biz, Necip Kibar’ın mücadelesine, gayretine, mahkemelerde mazlumları savunmasına çokça şahidiz. Şimdi, Rabbimizin engin rahmetine, merhametine tevdi ediyoruz kardeşimizi.

Mehmet Ali Aslan: Meydanlar tanıktır ağabey; soğuk mahkeme duvarları, sevimsiz sanık sandalyeleri... Küflü zindanlar, demir mazgallar, paslı parmaklıklar... Darbeler, yasaklar, çeteler, faili meçhuller... Verdiğin hak, adalet, özgürlük mücadelesine cümlemiz şahidiz.

Necmettin Asma: Birçoğumuz Necip Kibar ağabeyi adliye koridorlarında mazlumları müdafaa edişinden tanır. Aynı zamanda çocukları çok seven, şefkatli, güleryüzlü bir Necip amcaydı bizler için. Azmi, gayretiyle ve güler yüzüyle hatırlayacağız. Mekanın cennet olsun ağabey.

Abdulkadir Şen: Avukat Necip Kibar vefat etmiş. Allah rahmet eylesin. Mazlumların elinden tutan bir kişi olarak biliyoruz onu.

Murat Koç: Allah rahmeti ile muamele etsin. Çok üzüldüm. Necip abi yiğit ve fedakar bir Müslümandı. Hak ve adalet için mücadele etti; ömrüne nice şahitlikler sığdırdı. İnşallah Rabbimiz onu iyilerle birlikte haşreder. Müslümanların başı sağolsun.

Demet Tezcan: İnna lillahi ve inna ileyhi raciun. Ne zaman Necip Kibar dense bir telaş hatırlarım. Bir elinde çantası, bir elinde mazlumlar adına yazılmış dilekçeler... İyi bilirdik Ya Rabbi şahitliğimizi kabul eyle. Mekanını Cennet, ailesi ve sevenlerine sabr-ı cemil ihsan eyle.

Osman Atalay: 28 Şubat darbe döneminin yiğit avukatı, mücadele insanı, Özgür-Der yönetim kurulu üyesi Av. Necip Kibar ağabeyimiz Covid tanısıyla tedavi gördüğü hastanede vefat etti Allah rahmet eylesin

Av. Kaya Kartal: Birçok dosyada yan yana durma onuruna eriştiğim, hepimizin ağabeyi, üstadımız Av. Necip Kibar’a rahmet olsun... Mücadelesine ve azmine şahidiz. Mekanı cennet olsun...

Mehmet Eşin: Her daim mazlumun yanında zulme karşı duran, mahkeme salonlarında Hakkın müdafii olan Av. Necip Kibar Ağabeyin vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayım. Kendisine Allah'tan rahmet, ailesi ve sevenlerine sabr-ı cemil diliyorum.

Yaşar Yavuz: İnnâ lillâhi ve innâ ileyhi râciûn İslami mücadelenin yılmayan emektarlarından avukat Necip Kibar ağabey de rabbine kavuştu. Bu gök kubbenin altında hoş bir seda bırakarak. Bizler, onun İslam’a olan bağlılığına ve güzel bir Müslüman olduğuna şahidiz. Mekanı cennet olsun.

Özgür-Der Üniversite Gençliği: Başta 28 Şubat’ta olmak üzere haksızlık ve hukuksuzluklara karşı onurlu bir mücadele veren Necip Kibar Ağabeyimizi kaybettik. Rabbimiz onu cennetiyle mükafatlandırsın, taksiratını affetsin...

Yasin Şamlı: Çok değerli kardeşim, mücadele ve dava adamı Av. Necip Kibar Rahmet-i Rahman’a kavuştu. Rabbimden rahmet diliyorum. Ailesinin, dava arkadaşlarının ve bütün Müslümanların başı sağolsun.

 

 


Son Güncelleme: 03.12.2020 00:25
Yorumlar
Avatar
Adınız
Yorum Gönder
Kalan Karakter:
Yorumunuz onaylanmak üzere yöneticiye iletilmiştir.×
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.