İl Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şubesi ekiplerince dün Dağdibi mevkiindeki arazide cesedi bulunan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi B.T'nin (20) öldürülmesine ilişkin yakalanan cinayet zanlısı E.Ö. (17) ile bir akrabasının emniyetteki işlemleri tamamlandı.

Deprem felaketinde bir baba ve Hayatta kalma mücadelesi Deprem felaketinde bir baba ve Hayatta kalma mücadelesi

Sağlık kontrolünden geçirilen 2 şüpheli adliyeye gönderildi.

Savcılıkça sorgulanan bu kişilerden E.Ö, çıkarıldığı nöbetçi hakimlikçe tutuklandı, akrabası ise savcılıktan serbest bırakıldı.

- Olay

Dağdibi mevkisinde dün arazide hareketsiz yatan birinin olduğunu fark edenler, durumu polis ve sağlık ekiplerine bildirmiş, hayatını kaybettiği anlaşılan kişinin 13 Mayıs'tan beri kendisinden haber alınamayan Sakarya Üniversitesi İlahiyat Fakültesi öğrencisi B.T. olduğu tespit edilmişti.

Vekil imam olarak görev yaptığı öğrenilen ve vücudunda darp izlerine rastlanan B.T'nin, yapılan otopsisinde tabancayla başından vurulduğu belirlenmişti.

Soruşturma kapsamında güvenlik kameralarını inceleyen ekipler, olaya ilişkin zanlı E.Ö. (17) ile bir akrabasını gözaltına almıştı.

B.T'nin, kiraladığı aracında yüksek meblağda masraf oluşturduğu gerekçesiyle E.Ö'den aracını yaptırmasını istediği, bu nedenle ikili arasında çıkan tartışmada zanlının tabancayla ateş ederek B.T'yi öldürdüğü belirtilmişti.

Kaynak: aa