Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, Topkapı Üniversitesi'nde düzenlenen bir etkinlikte yılın spor yöneticisi ödülünü aldı. Bu anlamlı törende yaptığı konuşmada, gençlere ve spor severlere önemli mesajlar verdi. Özbek, Galatasaray camiasının gücüne ve tarihine vurgu yaparak, "İyi bir Galatasaraylı olmanın hayallerini bugünlerden kurun" dedi.

Galatasaray'ın Yükselen yıldızı: Dursun Özbek

Galatasaray'ın Gücü ve Vizyonu: Dursun Özbek'e Yılın Spor Yöneticisi Ödülü

Özbek, konuşmasında Galatasaray'ın köklü tarihinden ve başarılarından bahsederek, kulübün sadece sportif başarılarla değil, aynı zamanda ahlaki değerlerle de ön plana çıktığını belirtti. Gençlerin Galatasaray sevgisini ve ruhunu erken yaşlarda benimsemelerinin önemini vurgulayan Özbek, "Galatasaray, sadece bir spor kulübü değil, aynı zamanda bir yaşam biçimidir. Gençlerimizin, geleceğin Galatasaraylılarını yetiştirmek adına bugünlerden hayal kurmaya başlaması çok önemli" ifadelerini kullandı.

Galatasaray'ın Yükselen yıldızı: Dursun Özbek

Galatasaray, Konyaspor'u Deplasmanda ezip geçti Galatasaray, Konyaspor'u Deplasmanda ezip geçti

Galatasaray'ın Dursun Özbek'le Yükselen Yıldızı: Spor Yöneticiliğinin Zirvesinde

Dursun Özbek, Galatasaray'ın başarılarının ardındaki azim ve kararlılığa dikkat çekerek, gençlerin de bu değerleri örnek alması gerektiğini söyledi. "Galatasaray'ın tarihi, zorlukların üstesinden gelme hikayeleriyle doludur. Bu yüzden gençlerimize, Galatasaraylı olmanın ne anlama geldiğini iyi anlatmalıyız ve onlara bu büyük camianın parçası olmanın gururunu aşılamalıyız" dedi.

Topkapı Üniversitesi'nde düzenlenen bu etkinlik, spor dünyasında ve Galatasaray camiasında büyük yankı uyandırdı. Özbek'in konuşması, gençlere ilham verici bir mesaj niteliği taşıdı ve Galatasaraylı olmanın getirdiği sorumlulukları hatırlattı. "İyi bir Galatasaraylı olmanın hayallerini bugünlerden kurun" sözleri, etkinliğe katılanlar tarafından coşkuyla karşılandı ve uzun süre alkışlandı. Bu anlamlı konuşma, Galatasaray camiasının geleceği için umut verici bir yol haritası sundu.

Topkapı Üniversitesi tarafından yılın spor yöneticisi ödülüne layık görülen Galatasaray Kulübü Başkanı Dursun Özbek, ödülünü üniversitenin Kazlıçeşme’de bulunan kampüsünde düzenlenen törenle aldı. Törende, Özbek’e ödülünü Topkapı Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanı Nihat Kırmızı takdim etti. Ödül törenine Başkan Dursun Özbek’in yanı sıra, Galatasaray Yönetim Kurulu Üyeleri, Topkapı Üniversitesi'nin dekan ve yöneticileri de katılım gösterdi.

Başkan Özbek, ödül töreninde yaptığı konuşmada, "Bu ödül benim için çok değerli. Şahsıma layık görüldüğü için çok teşekkür ederim. Bu ödülün arkasında çalışma arkadaşlarımın da emeği var. Bu ödülü yönetim kurulum, camiam ve her zaman arkamızda olan taraftarlarımız adına alıyorum. Bana gösterdiğiniz teveccüh için sizlere teşekkür ediyorum. Biz, dünyada tanınan en büyük Türk takımıyız. Galatasaray sadece bir spor kulübü değildir; Türkiye’nin en büyük Sivil Toplum Kuruluşudur" dedi. Ayrıca, kulübün 550 yılı aşkın bir eğitim kültüründen geldiğini ve bu geçmişin değerini bilerek Türk futboluna hizmet etmeye çalıştıklarını belirtti.

Başkan Özbek, Galatasaray’ın tarihi hakkında da konuşarak, "1905 yılında Ali Sami Yen ve arkadaşları tarafından Galatasaray Lisesi’nde kurulduğumuzda, kurumun manifestosunu yazdılar. Bu manifestonun en dikkat çeken maddelerinden biri, Avrupalı takımları yenmektir. Biz Avrupa’dan bir kupa getirdik ve üzerinden 24 yıl geçti. Ben ve arkadaşlarım bir kupa daha getirmek için çabalıyoruz" dedi.

Galatasaray’ın olimpik sporlardaki önemine de değinen Özbek, "Bugün Galatasaray Kulübü, olimpik sporları Türkiye’ye getiren kulüptür. Misyonu gereği 17 amatör branşta 2 bine yakın sporcuya sahip bir camiayız. Biz yetiştirici bir kulübüz ve her dalda olimpiyatlara hazırlanan sporcularımız var. Önümüzdeki Paris 2024 Olimpiyatları’nda sahne alacak sporcularımıza başarılar diliyorum. Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği gibi, ‘Ben sporcunun zeki, çevik ve ahlaklısını severim’ sözü büyük bir mesajdır" diye konuştu.

Başkanlık görevinin onurlu bir görev olduğunu belirten Özbek, "Galatasaray’a başkan olmak güzel bir duygu. Ama bunun altında fırsat eşitliği yatıyor. Her Galatasaraylının kalbinde Galatasaray’da başkan olmak yatar. Bu çok onurlu bir görevdir. Bu camiaya başkan olmak ve hizmet etmek istiyorsanız hayal kurun. Ben de o sıralardan geçtim. Bugünün hayalini kurdum. Sizlerden ricam, siz de bu hayalleri kurun. Lise yıllarımda yatakhanede bu hayalleri kurdum. Hayal etmezseniz zor olur. İyi bir insan olmayı ve iyi bir Galatasaraylı olmanın hayallerini bugünlerden itibaren kurun" şeklinde konuştu.

Geçtiğimiz yıl yaşanan 6 Şubat depremlerinin ardından Galatasaray’ın bölgedeki çalışmalarına da değinen Özbek, "Galatasaray büyük bir Sivil Toplum Kuruluşudur. Geçen yıl yaşanan 6 Şubat depreminde yaptığımız icraatlarla bunu göstermeye çalıştık. Topkapı Üniversitesi ve yönetimine de teşekkür ediyorum. Konteyner kentler, kalıcı konutlar gibi birçok şey yaptık. En önemlisi de geçtiğimiz 23 Nisan’da çocuklarla beraber olmaktı. Oradaki bize duyulan ilginin ve memnuniyetin tarifini yapmak imkânsız. Maraş’ta da Hatay’da da aynı şekilde çalıştık. Onlarla kucaklaşmak, öpmek paha biçilemezdi. Orada şu anda hayat devam ediyor. Fakat istenildiği gibi değil. Galatasaray orada sahada olmaya devam edecektir" dedi.

Sezonun çekişmeli geçtiğini ifade eden Özbek, "Şu anda bir şampiyonluk mücadelesi içerisindeyiz. Bu yarışı Galatasaraylılığa yakışır şekilde devam ettireceğiz. İnşallah bu hafta sonu son maçımızı oynayacağız. Tüm Galatasaraylıları sevince boğmak için ben ve arkadaşlarım elimizden geleni yapıyoruz. Galatasaray bu hedefe ulaşacaktır. İnşallah sizleri mutluluğa boğacağız" ifadeleriyle konuşmasını sonlandırdı.

Editör: Kadir KURTAY