Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanı Derya Yanık, eylül ayında toplam 2,1 milyar lira tutarında yaşlılık aylığı ve engelli aylığını hesaplara yatırıldı.

Bakan Derya Yanık, yaptığı yazılı açıklamada, eylül ayı kapsamında, 1,2 milyar lira tutarında yaşlılık aylığı, 935 milyon lira da engelli aylığı ödemesi yaptıklarını söyledi.

thumbs_b_c_e840e039bb00ef8ae3c1a3120bda403e

Engelli ve yaşlılara yönelik kapsayıcı ve düzenli sosyal yardım programları geliştirdiklerini, "Engelli ve yaşlı vatandaşların toplumsal hayata tam ve etkin katılımları ile bağımsız şekilde yaşayabilmeleri için eğitimden sağlığa, ekonomiden sosyal hayata kadar her alanda yanındayız. Bu doğrultuda eylül ayında toplam 2,1 milyar lira yaşlılık aylığı ve engelli aylığını hak sahiplerinin hesaplarına yatırdık."

Bakan Kasapoğlu duyurdu! Yurtlara yerleştirme oranı... Bakan Kasapoğlu duyurdu! Yurtlara yerleştirme oranı...

yaşlılık aylığı

Bakan Derya Yanık, engelli ve yaşlı vatandaşlara yönelik hizmetlerin insan odaklı ve hak temelli politikalar çerçevesinde yürütüldüğünü belirtti.

Arz odaklı hizmet anlayışıyla girilmedik, ulaşılmadık kimse bırakmayacaklarını ifade eden Bakan Derya Yanık, bu doğrultuda bir hanede neye ihtiyaç varsa hepsinin giderilmesi için çalışacaklarını söyledi.