Emekli Sandığı kapsamında emekli, malul, vazife malulü, dul ya da yetim aylığı alanların 2022 Temmuz ayı zam farkı ödemeleri 28 Temmuz Perşembe günü.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığından yapılan açıklamaya göre, Emekli Sandığı kapsamındaki toplam 2 milyon 385 bin 799 kişinin 1 Temmuz 2022'den geçerli olmak üzere aylıklarında oluşan fark tutarları, aylık almakta oldukları banka ve PTT şubelerindeki hesaplarına gönderilecek.

maaş-3

28 Temmuz Perşembe ödenecek temmuz ayı zam farkları toplam tutarı 6 milyar 447 milyon 227 bin 858 lira olacak.

maaş günü

Aylıklarını her ay alanlara temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında; aylıklarını üçer aylıklar halinde almakta olanlardan "mayıs ayı haziran ayı ve temmuz" ayında aylık alanlara, temmuz ayı olmak üzere 1 aylık tutarında, "haziran ayı ve temmuz ayı ağustos" ayında aylık alanlara temmuz ve ağustos ayları olmak üzere 2 aylık tutarında, "temmuz ayı ve ağustos ayı eylül ayında aylık alanlara temmuz, ağustos ve eylül ayları olmak üzere 3 aylık tutarında aylık farkı tahakkuk ettirildi.

ABD'de eyaletler makro belirsizliklere hazırlanıyor ABD'de eyaletler makro belirsizliklere hazırlanıyor

5510 sayılı Sosyal Sigortalar ve Genel Sağlık Sigortası Kanunu'nun SSK ve Bağ-Kur bentleri kapsamında gelir ve aylık almakta olanların aylıkları ise zamlı olarak ödeme günlerinde ödenmeye başlandı.