Gençlik ve Spor Bakanı Kasapoğlu, "Önümüzdeki zamanda yeni gelişmeleri yine ortak akılla, iş birliğiyle farklı noktalara taşıma, gelişen süreçleri yine ortak akılla yönetme kararlılığımız var."

Galatasaray'ın şampiyonluğu kutlanıyor Galatasaray'ın şampiyonluğu kutlanıyor

05_2022_05_Temmuz_04_AA28562524

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde gerçekleşen ve Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Vakfı Başkanı Ali Koç ve Süper Lig'de yer alan kulüplerin başkanlarının katıldığı toplantı sonrasında açıklama yaptı.

05_2022_05_Temmuz_04_AA28562521

Futbol gündemiyle toplandıklarını belirten Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, "Onların sorunlarını, güncel meseleleri ve her şeyden önemlisi futbolun yarınları adına her zamanki gibi ortak aklı ortaya koyan, farklı görüşleri masaya yatırdığımız bir toplantı gerçekleştirdik. Bu vesileyle tüm katılımcılara teşekkür ediyorum."

05_2022_05_Temmuz_04_AA-28562519

Spor Kulüpleri ve Spor Federasyonları Yasa Tasarısı'nın parlamentonun tamamının mutabakatıyla kanunlaştığını hatırlatan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, “Burada başlayan bir açılım var.

Finansal anlamda idari anlamda, bununla birlikte futbolumuzun yarınları adına çok güzel gelişmelere öncü bir durum var. Ve bunun gerektirdiği birtakım düzenlemeler, uyum çalışmaları var. Bu vesileyle hummalı bir hazırlığı da bakanlık olarak ilgili kuruluşlarla bir yandan devam ettiriyoruz."

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın liderliğinde, son 20 yılda ortaya konan altyapı ve güçlü tesis anlayışının performans ve başarıyla taçlanmasının önemine dikkati çeken Mehmet Muharrem Kasapoğlu, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Bunun için ne yapılabilir, bunları konuştuk. Önümüzdeki süreçte de bu konuda adımlar atmaya devam edeceğiz. Biliyorsunuz yasa Türkiye’nin 1945 yılından beri konuştuğu bir konuydu. Hamdolsun bu da büyük bir mutabakatla tamamlanmış oldu.

İnanıyorum ki önümüzdeki süreçte yeni gelişmeleri yine ortak akılla, iş birliğiyle farklı noktalara taşıma, gelişen süreçleri yine ortak akılla yönetme kararlılığımız var.

Finansal anlamdaki yeni durum, denk bütçe konusu, idari anlamdaki hesap verebilirlik noktasındaki yönetim anlayışı yeni dönemde kulüplerin, yönetimlerin önemli gündemleri.

Biz de bunların takipçisi, destekçisi olacağız. Amacımız sporun her branşında gelişime katkı sağlamak. Sporcularımızın, gençlerimizin potansiyelinin farkındayız."

Fair-play vurgusu

Bakan Mehmet Muharrem Kasapoğlu, Spor Toto Süper Lig'de 2022-2023 sezonunun cuma günü başlayacağını belirterek, futbol camiası ve kulüpleri için hayırlı olmasını diledi.

Mehmet Muharrem Kasapoğlu, yeni sezonla alakalı değerlendirmesinde, "Başarılarla dolu olsun. Taraftara, yöneticiye, sporcuya tüm paydaşlara saygının, sevginin en üst düzeyde olduğu bir sezon olsun. Avrupa’da bizi temsil eden kulüplerimiz var. Onlara da başarılar diliyorum."

Bakan Nureddin Nebati: Kulüplerin mali yapılarının güçlendirilmesi için atılacak adımları değerlendirdik

Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati, Cumhurbaşkanlığı Dolmabahçe Ofisi’nde gerçekleşen görüşmeye dair Twitter hesabından açıklamada bulundu.

Paylaşımda, Gençlik ve Spor Bakanı Mehmet Muharrem Kasapoğlu ile Türkiye Futbol Federasyonu Başkanı Mehmet Büyükekşi, Kulüpler Birliği Başkanı Ali Koç ve beraberindeki kulüp başkanları ve temsilcileriyle bir araya gelerek verimli bir görüşme gerçekleştirdiklerini belirten Nebati, kulüplerin mali yapılarının güçlendirilmesi için atılacak adımları değerlendirdiklerini söyledi.

Nureddin Nebati, "Futbol kulüplerimizin her birinin sağlam temeller üzerinde sağlıklı biçimde büyümesini sağlamak için güçlü bir koordinasyon ve iş birliği içinde çalışmaya devam edeceğiz."