Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, Devlet korumasında yetişen 1121 gencin kamu kurum ve kuruluşlarına ataması gerçekleşecek.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığın yazılı açıklamasına göre, devlet korumasında yetişen gençler, Sosyal Hizmetler Kanunu kapsamında kamu kurum ve kuruluşlarında eğitim durumlarına uygun kadrolarda istihdam edilecek.

memur alım

Bu kapsamda tercih işlemlerini 27 Nisan tarihinde tamamlayan hak sahibi 1121 gencin ataması, 17 Mayıs tarihinde noter huzurunda, tercihleri doğrultusunda ilgili kadrolara yapılacak.

atama

Gözden kaçırmayın

Obeziteye karşı düzenli olarak bulgur tüketin Obeziteye karşı düzenli olarak bulgur tüketin

Şimdiye kadar devlet korumasında yetişmiş toplam 57 bin 528 kişinin kamuda istihdamı sağlandı.

atama memur alım

Yılda üç defa atama yapılıyor

Sosyal Hizmetler Kanunu ve ilgili yönetmelik uyarınca, devlet korumasında yetişmiş gençlerin kamu kurum ve kuruluşlarında istihdamı sağlanıyor. Bu amaçla Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığınca yılda üç defa atama yapılıyor.

Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı, bakım ve koruma altında yetişen gençlere atanmalarından sonra da destek hizmetlerini sürdürüyor. İstihdam edilen gençlere, Bakım Sonrası Rehberlik İzleme ve Değerlendirme Birimlerindeki personelce yaşadıkları sorunların çözümü konusunda destek sağlanarak, rehberlik çalışmaları yapılıyor.