Petrol Ürünleri İşverenler Sendikası Genel Başkanı İmran Okumuş, PÜİS'in sosyal medya Twitter hesabından yaptığı paylaşımda, deprem bölgesinde bulunanların yakıt sıkıntısı çekmemesi için çalıştıklarını söyledi.

1636528202971-gaz-pompa

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı icraatları Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın bazı icraatları

Sektörün tüm paydaşları ile teyakkuzda olduklarını söyleyen Okumuş, bu süreçte kötü hava ve yol şartları nedeniyle yakıt alamayan üye bayilerin mutlaka PÜİS'e ulaşmaları çağrısında bulundu.

akaryakit-fiyatlari-20-lirayi-gecti-987980-5

Türkiye'nin depremler sonrası çok zor günlerden geçtiğine işaret eden Okumuş, şunları söyledi:

benzin-fiyatina-indirim-geliyor-1101

"Bu gece yarısından geçerli olmak üzere benzin ve motorinde yapılacak indirimin, deprem bölgesindeki vatandaşlarımızın ikmal sıkıntısı nedeniyle mağdur olmamaları için ilgili kamu kurumları ve dağıtım şirketlerinin temsilcileri olan PETDER ve ADER Başkanları ile yaptığımız görüşmeler sonucunda deprem bölgesinde bugünden geçerli olması kararını aldık. Bu konuda destek veren başta EPDK olmak üzere ilgili tüm taraflara ve dağıtım şirketlerimize şükranlarımızı sunuyorum. Bugünler para kazanma günü değil, devletin ve milletin yanında olma günüdür. Gün birlik olma, gün yaraları sarma günüdür. Deprem bölgesinde akaryakıt sorunu yok. Tek sorun kötü hava koşulları."

c1b7df83-0ek84uwda6oo240o8dlj3q

Akaryakıt ikmalleri devam edecek

c6520e23-n71ykhnfmbz8u8jup67n

Okumuş, vatandaşları mağdur etmeden ikmallere devam edeceklerine işaret ederek, "Kötü hava koşulları nedeniyle iletişimde aksamalar oluyor. O nedenle POS cihazlarında sıkıntı yaşanabilir. Bayilerimizden tahsilat konusunda kimseye zorluk çıkarmamalarını rica ediyoruz. PÜİS olarak biz gerekli yardımı kendilerine yapacağız. Ayrıca hava, yol şartları dışında, keyfi herhangi bir nedenle vatandaşa yakıt ikmali yapmayan bayilerimizin de ağır bir şekilde cezalandırılacağının bilinmesini isteriz."

deprem-bolgesinde-benzin-ve-motorine-indirim-1675776719-267-x750

Deprem bölgesinde bulunanlar bugünden itibaren motorin ve benzinin litresi 1 lira 30 kuruş indirimli alacak.

puisten-akaryakit-sikintisi-iddiasina-yalanlama-h1675712641-21db8c